LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

dosar refuzat la pretransferare

3 participanți

In jos

dosar refuzat la pretransferare Empty dosar refuzat la pretransferare

Mesaj  lna Mar 28 Apr 2009 - 21:41

Bună seara,

Vă rog să-mi spuneţi, dacă se poate, părerea dv despre următoarea situaţie. Sunt din provincie şi doresc o pretransferare în Bucureşti, avînd în vedere că locuiesc acolo din ianuarie şi fac naveta săptămânal. Am domiciliul în Buc din 6 martie 2009 şi nu mi s-a primit dosarul de pretransferare pe motiv că nu fac dovada domiciliului până în 17 febr.-aşa cere metodologia. Înţeleg asta, dar am crezut ca pot participa măcar la ultima fază a pretransferărilor, după ce-i rezolvă pe toţi ceilalţi (localitatea de domiciliu, apropiere de domiciliu, etc.), nicidecum ca nu-mi vor primi dosarul. Parcă nu-mi vine să cred că e corect. Dar nici nu ştiu ce-aş putea face.

Mulţumesc

lna

Mesaje : 2
Data de înscriere : 28/04/2009

Sus In jos

dosar refuzat la pretransferare Empty hm

Mesaj  educatoare25 Mier 29 Apr 2009 - 15:22

bineinteles ca nu pot face asta. mergeti iar cu dosarul si spuneti ca il depuneti pentru a va transfera in alta localitate mai apropae de bucuresti si gata le inchideti gura. bafta!

educatoare25

Mesaje : 30
Data de înscriere : 05/01/2009

Sus In jos

dosar refuzat la pretransferare Empty Re: dosar refuzat la pretransferare

Mesaj  liviumarianpop Mier 29 Apr 2009 - 16:30

asa e
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

dosar refuzat la pretransferare Empty Re: dosar refuzat la pretransferare

Mesaj  lna Mier 29 Apr 2009 - 17:27

Mulţumesc pt răspunsuri
Asta le-am spus şi eu, că voi intra la apropiere de domiciliu - dacă rămâne ceva iau, dacă nu-nu, dar mi-au spus că nu pot participa la pretransferare şi, ca atare, nu-mi pot primi dosarul. Azi am sunat din nou să văd dacă a mai intervenit ceva, dar...acelaşi răspuns. Din curiozitate o să sun şi la inspectoratele celorlalte sectoare unde se depun dosare pt alte discipline. Azi l-am sunat pe insp. de la personal din jud. unde sunt titulară şi mi-a spus ca ei primesc toate dosarele, iar pe cei în situaţia mea îi încadrează la punctul c)-apropiere de domiciliu. Le-am spus ulterior şi celor de la Bucureşti, dar...ei nu fac aşa. Nu-i pot acuza de reavoinţă pt că au fost foarte amabili, dar...Acu' ce să mai zic?!...fiecare interpreteaza metodologia dupa cum doreşte? Se pare că da, dar în favoarea cui? Că în detrimentul cui, ştiu.

lna

Mesaje : 2
Data de înscriere : 28/04/2009

Sus In jos

dosar refuzat la pretransferare Empty Re: dosar refuzat la pretransferare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum