rugăminte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

rugăminte

Mesaj  carmen69 la data de Lun 18 Mai 2009 - 11:22

Am găsit mai multe variante în legătură cu modulul pedagogic. Unii spun că te poţi încadra în învăţământ şi fără el, cu condiţia să-l obţii în doi ani.
V-aş ruga să-mi daţi un răspuns exact la această întrebare. Este sau nu obligatoriu la încadrare???

carmen69

Mesaje : 3
Data de înscriere : 18/05/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: rugăminte

Mesaj  liviumarianpop la data de Mier 20 Mai 2009 - 0:49

nu este obligatoriu
ART 5 alin 2 lit b
Absolvenţii studiilor universitare de lungă durată şi absolvenţii şcolilor postliceale/de maiştri cu o vechime mai mică de 3 (trei) ani în învăţământ care nu deţin certificate de absolvire, pe baza cărora sunt abilitaţi să funcţioneze în calitate de cadre didactice, conform art. 68 alin. (4) din Legea învăţământului nr. 84/1995, republicată, cu modificările şi completările ulterioare sau care nu au dobândit definitivatul/un grad
didactic, se pot înscrie la concursurile organizate pentru ocuparea posturilor didactice/catedrelor vacante/rezervate din învăţământul preuniversitar, având obligaţia ca în primii 3 (trei) ani de la angajare să efectueze pregătirea organizată de Departamentul pentru pregătirea personalului didactic.
avatar
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 43
Localizare : Baia Mare Bucuresti

Vezi profilul utilizatorului http://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum