LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un membru F.S.L.I.

2 participanți

In jos

Un membru F.S.L.I. Empty Un membru F.S.L.I.

Mesaj  Ionela_31 Lun 29 Iun 2009 - 18:23

Multumesc mult pentru raspunsul prompt pe care mi l-ati oferit pe Forumul educational S.E.I, domnule Marian Pop ! (cu privire la acordarea unui ajutor de inmormantare in cazul decesului unui membru al familiei unui cadru didactic - in cazul meu, tatal).
Imi precizati in raspunsul d-voastra ca: "daca este prevazut in statutul sindicatului ajutor, trebuie sa se acorde". Intamplarea face sa fiu chiar membra a F.S.L.I. Dolj. Raspunsul pe care l-am primit a fost doar unul verbal (desi am inaintat o cerere catre Presedintele F.S.L.I. Dolj , cerere transmisa prin intermediul liderului sindical din unitatea scolara in care imi desfasor activitatea). Domnul Presedinte al F.S.L.I. mi-a transmis ca federatia sindicala la care sunt afiliata nu se ocupa de asemenea probleme, ca suntem in pierdere (desi nu cunosc motivul; mai ales ca am cotizat lunar, de multi ani). Mentionez faptul ca pana in acest moment nu am mai beneficiat de niciun ajutor de inmormantare- si sper sa nu mai am nevoie de un asemenea "ajutor" pentru ca de la sindicat nu-l voi obtine niciodata. Nu stiu de ce unele cadre didactice primesc acest ajutor (un coleg, membru tot al F.S.L.I. a beneficiat de el in urma cu 2 ani), iar altele nu. Importanta nu este suma, ci faptul de a te simti sprijinit sau nu de sindicatul (la care ai cotizat ani intregi) in asemenea momente grele.
Cu parere de rau, asemenea raspuns din partea Presedintelui F.S.L.I. ma determina sa ma retrag din aceasta federatie sindicala.
Cu respect -inca o data- va multumesc pentru tot !

Ionela_31

Mesaje : 1
Data de înscriere : 29/06/2009

Sus In jos

Un membru F.S.L.I. Empty Re: Un membru F.S.L.I.

Mesaj  liviumarianpop Mar 30 Iun 2009 - 16:29

o sa vb cu d presedinte Constantin Rada de acest aspect.
In fapt i-am transmis si un link catre acest forum
tinem legatura
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum