LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Educatia tehnologica...cine o mai poate preda?

2 participanți

In jos

Educatia tehnologica...cine o mai poate preda? Empty Educatia tehnologica...cine o mai poate preda?

Mesaj  mariac Mier 1 Iul 2009 - 8:08

Buna ziua,
Am o nelamurire...sunt absolventa de facultate tehnica (Zootehnie) si cum nu exista posturi titularizabile pe aceasta specializare, credeam ca voi putea preda Educatia tehnologica, insa cei de la Inspectorat mi-au spus ca de anul acesta nu mai poate preda oricine aceasta materie. Puteti sa-mi spuneti unde gasesc legislatia referitoare la acest subiect si cine are dreptul sa predea aceasta materie de anul acesta?
Va multumesc anticipat.

Conform anexei OMECT 5743..."(16) a) Disciplina educaţie tehnologică la clasele V-VIII poate fi predată de:

mariac

Mesaje : 4
Data de înscriere : 22/05/2009
Varsta : 45
Localizare : B

Sus In jos

Educatia tehnologica...cine o mai poate preda? Empty Re: Educatia tehnologica...cine o mai poate preda?

Mesaj  mariac Mier 1 Iul 2009 - 8:35

Cred ca nu s-a adaugat tot paragraful din Anexa OMECT...
il adaug iar, si va rog sa-mi spuneti daca am inteles corect...conform anexei se poate preda...

"(16) a) Disciplina educaţie tehnologică la clasele V-VIII poate fi predată de:

mariac

Mesaje : 4
Data de înscriere : 22/05/2009
Varsta : 45
Localizare : B

Sus In jos

Educatia tehnologica...cine o mai poate preda? Empty Re: Educatia tehnologica...cine o mai poate preda?

Mesaj  liviumarianpop Joi 2 Iul 2009 - 22:42

Atat in metodologia de miscare d epersonal cat si in Centralizator gasiti aceste date.
Cred ca e mai simplu sa imi spuneti ce specializare aveti si sa va spun daca puteti preda( acest lucru daca nu va descurcati).
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Educatia tehnologica...cine o mai poate preda? Empty Re: Educatia tehnologica...cine o mai poate preda?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum