LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

propunere pentru cei care ne reprezintă

In jos

propunere pentru cei care ne reprezintă Empty propunere pentru cei care ne reprezintă

Mesaj  aurapopescu Joi 13 Aug 2009 - 9:42

Bună ziua, din nou!
Dincolo de toate câte se discută şi se propun, dincolo de toate câte se cer şi câte se fac sau se doresc a se face, eu vreau să propun cadrelor didactice să se mobilizeze în a solicita o pensionare după, să spunem 25 ani de activitate în învăţământ, indiferent de vârsta cadrului didactic care a ajuns la vechimea respectivă.
Propun acest lucru datorită condiţiilor în care lucrăm, datorită stresului la care suntem supuşi neîncetat, datorită chiar pericolelor la care suntem supuşi, datorită întregii liste de factori pe care o putem împreună continua.
În meseria noastră dai randament şi lucrezi cu plăcere o vreme şi în anumite condiţii. M-am săturat să fiu printre puţinii care muncesc şi nu numai atât. Sunt printre puţinii care duc în spate ţara cu şomerii, socialul, etc., sănătatea -pt care mi se fac reţineri pe stat de plată şi pt care mai şi plătesc; sunt plătit mizer, neimportant, şi mai duc în spate criza asta care ne termină pe toţi. Eu, şi încă câţiva.
Nu ştiu ce părere aveţi. Mă gândesc la pensie...

aurapopescu

Mesaje : 29
Data de înscriere : 15/01/2009

Sus In jos

propunere pentru cei care ne reprezintă Empty Re: propunere pentru cei care ne reprezintă

Mesaj  aurapopescu Mier 2 Sept 2009 - 12:10

Cred că sindicatele sunt cele care ne reprezintă.
Deci, ce părere aveţi?

aurapopescu

Mesaje : 29
Data de înscriere : 15/01/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum