LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cine e in aceeasi situatie????

5 participanți

In jos

Cine  e in aceeasi situatie???? Empty Cine e in aceeasi situatie????

Mesaj  maia44 Sam 6 Feb 2010 - 16:42

Sunt invatatoare in jud. Iasi. Zilele astea ,ISJ Iasi a trimis in teritoriu o nota prin care se cere ca invatatorii care au absolvit USH sa nu fie trecuti pe functia de profesor invatamant primar, nici macar pe cea de institutor.Mai sunt alte judete unde s-a mai intamplat asa ceva? A cerut cineva ministerului sa-i recunoasca studiile la aceasta univeristate?

maia44

Mesaje : 8
Data de înscriere : 15/01/2010

Sus In jos

Cine  e in aceeasi situatie???? Empty Re: Cine e in aceeasi situatie????

Mesaj  lidi Sam 6 Feb 2010 - 23:03

Nu cred ca se poate intampla acest lucru. Eu am absolvit Universitatea Spiru Haret si nu am intalnit astfel de piedici. Odata ce Colegiul Psihologilor imi recunoaste studiile facute aici, nu inteleg de ce Ministerul Invatamantului nu ar face-o. Eu am absolvit in 2007, curs de zi.

lidi

Mesaje : 6
Data de înscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Cine  e in aceeasi situatie???? Empty Depinde

Mesaj  marietacraciun Dum 7 Feb 2010 - 18:15

Din cate stiu de la noi de la scoala e vorba numai de invatatmantul la distanta USH.

marietacraciun

Mesaje : 45
Data de înscriere : 06/04/2009

Sus In jos

Cine  e in aceeasi situatie???? Empty Re: Cine e in aceeasi situatie????

Mesaj  dana-DANA Sam 13 Feb 2010 - 14:22

Nu cred ca este posibil asa ceva.Anularea unei diplome de licenta se face numai pe baza unei hotarari judecatoresti.Din cate stiu eu,nu a existat niciun proces,desi am urmarit in permanenta acest subiect pentru ca si eu sunt absolventa ush.Sa speram ca va fi bine!

dana-DANA

Mesaje : 5
Data de înscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Cine  e in aceeasi situatie???? Empty Re: Cine e in aceeasi situatie????

Mesaj  licuta Mar 16 Feb 2010 - 19:05

Sunt invatatoare in jud. Iasi. Zilele astea ,ISJ Iasi a trimis in teritoriu o nota prin care se cere ca invatatorii care au absolvit USH sa nu fie trecuti pe functia de profesor invatamant primar, nici macar pe cea de institutor.Mai sunt alte judete unde s-a mai intamplat asa ceva? A cerut cineva ministerului sa-i recunoasca studiile la aceasta univeristate?

Draga maia44 , cand ai terminat studiile la USH ? Si cum ai fost platita pana acum? Parerea mea este, sa te unesti cu alti colegi si sa dati in judecata Inspectoratul Scolar . De ce nu va recunoaste studiile? Numai in judetul Iasi am auzit aceasta grozavie. In Neamt s-a titularizat pe posturi toti absolventii USH. La scoala mea s-a platit Institutor I , abs USH, specializarea psihologie. Eu personal am discutat cu jurista de la ISJ Neamt si a zis ca toate actele sunt valabile. Sper sa reusiti si voi la iasi.

licuta

Mesaje : 8
Data de înscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Cine  e in aceeasi situatie???? Empty multumescpentru incurajari!!

Mesaj  maia44 Vin 19 Feb 2010 - 16:50

Am terminat in 2009. Am fost platita ca institutor, dar acum s-a transmis de la isj iasi, verbal doar, sa nu ne treaca pe functia de profesor invatamant primar.Asteptam sa vedem cum vor rezolva cu diplomele MECTS si USH. Sad

maia44

Mesaje : 8
Data de înscriere : 15/01/2010

Sus In jos

Cine  e in aceeasi situatie???? Empty Re: Cine e in aceeasi situatie????

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum