LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

intrebare rog raspuns

2 participanți

In jos

intrebare rog raspuns Empty intrebare rog raspuns

Mesaj  mada1979 Sam 27 Feb 2010 - 13:51

As dori si eu raspuns la urmatoarea stuatie. La fostele mele colege in gradinita, 5 dintre ele au cumul in aceeasi unitate. Ele nu au o decizie de la isj pe postul pe care il au la cumul, au doar o hartie semnata de inspectorul de personal ca fac cumul in unitate, un tabel pe care se regasesc cele 5 nume. Directorul unitatii le-a incheiat contracte pe perioada determinta. COntabilul le-a platit si al 13 lea si banii pe concediu, integral, conform celor 2 contracte. Acum insa vine controlul financiar in unitate si spune ca nu se pot incheia 2 contracte in cadrul aceleiasi unitati si ca doamnele trebuie sa dea inapoi banii pe concediu si al 13 lea. Se mai pot anula contractele? Sau cum sa procedeze fetele? Mentionez ca au facut hartie la juridic si la financiar la inspectorat, juridicul a spus ca pot fi platite, financiarul nu. Shocked
mada1979
mada1979

Mesaje : 11
Data de înscriere : 07/04/2009

Sus In jos

intrebare rog raspuns Empty Re: intrebare rog raspuns

Mesaj  liviumarianpop Dum 14 Mar 2010 - 13:06

un memoriu catre sindicatul judetean cu copii de pe documente ar putea sa va ajute.
Daca sunteti afiliati la FSLI pe www.fsli.ro la Sindicate afiliate aveti datele de contact ale colegilor mei.
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum