LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Revenire CIC_Concediere_reducere post

In jos

Revenire CIC_Concediere_reducere post Empty Revenire CIC_Concediere_reducere post

Mesaj  bucuresteanuanamaria Joi 1 Apr 2010 - 16:38

Buna ziua,

Va rog frumos, daca ma puteti ajuta cu rezolvarea unei probleme cu care ma confrunt.
In anul 2002 am fost angajata pe postul de casier.
In 2006 am iesit in CIC cu primul copil.
In 2008 am trecut pe postul de administrator patrimoniu centru bugetar si am intrat in CIC cu al doilea copil. Nu am fost instiintata de acest fapt numai in momentul in care am intocmit dosarul pt indemnizatia pt cresterea copilului, verbal.

In 30.03.2010 am revenit la serviciu si am fost anuntata oficial ca postul a fost redus iar in decizia de la ISJ scrie urmatoarele:

"Prin revizuirea posturilor, luand in considerare normativul nr. 44990/28.12.1990 si Ordonanta nr. 26 din 26.01.2006 privind incadrarea posturilor de personal didactic auxiliar din invatamantul preuniversitar salarizat de la bugetul de stat; va comunicam urmatoarele:

Postul de administrator patrimoniu al carei titular este..... din unitatea dvs va fi redus, incepand cu data de 30.03.2010.

Nelamuririle mele sunt:
1. Nu trebuia sa primesc decizie de schimbare a postului din casier in adm de patrimoniu pt ca acum atributiile din fisa postului de casier au fost date laborantei.

2. De ce s-a redus acest post tinand cont ca la sfarsitul lui 2008 au fost angajate 3 persoane, 2 laborante si 1 secretara pe langa secretara sef.

3. Si daca tot au hotarat in Consiliul de Administratie sa mi se reduca postul nu trebuia logic sa ma anunte din timp in scris si sa-mi ofere alt post si dupa aceea sa discutam daca il accept sau nu?

Va multumesc anticipat pt raspuns.

bucuresteanuanamaria

Mesaje : 1
Data de înscriere : 01/04/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum