LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Neplata zilei de greva!

2 participanți

In jos

Neplata zilei de greva! Empty Neplata zilei de greva!

Mesaj  dana80 Mar 11 Mai 2010 - 14:09

D-le Pop, Stiu ca sunteti foarte ocupat, dar va rog sa-mi raspundeti la o intrebare. Ziua de 22 aprilie se retine din salar conform tabelelor semnate si inaintate la sindicat sau situatiei reale din scoli in ziua grevei? Mentionez ca Tabelul prin care membrii isi exprimau optiunea cu formele de protest formulate la acea data de sindicate au fost semnate de un numar de 2 muncitori, ceilalti nefiind consultati. In ziua de 22 fiind singuri, nici cei doi nu au mai facut greva, ci au muncit alaturi de ceilalti 10, totusi ziua le-a fost retinuta ziua din salar. In schimb, bibliotecara desi isi exprimase optiunea ca nu face greva, a stat alaturi de cadrele didactice (nu a fost deloc la biblioteca) si este considerata ca nefiind in greva , ei platindu-i ziua de munca. Cum e corect de fapt? Multumesc!

dana80

Mesaje : 10
Data de înscriere : 30/08/2009

Sus In jos

Neplata zilei de greva! Empty Re: Neplata zilei de greva!

Mesaj  nandry Mar 11 Mai 2010 - 15:01

este adevarat ,acest lucru s-a intamplat si in scoala mea .......invatatorilor care au semnat pt greva le-a taiat ziua directorul ......profesorilor care n-au semnat pt greva dar n-au facut ore nu le-a taiat ziua..........asta-i dreptatea romanului!!!

nandry

Mesaje : 13
Data de înscriere : 15/03/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum