LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Din profesor înv.primar plătit din nou ca învățător

In jos

Din profesor înv.primar plătit din nou ca învățător Empty Din profesor înv.primar plătit din nou ca învățător

Mesaj  nona Sam 8 Ian 2011 - 17:54

Bună ziua!Am absolvit Liceul pedagogic,apoi Fac.de sociologie-psihologie-Univ."Spiru Haret"-forma de învățămînt:ID în 2008(având diplomă de licență).Din sept 2008 am fost încadrată ca institutor,iar din ian. 2010 ca prof.în învățămîntul primar,primind în mod corespunzător drepturile salariale.Începând cu 1 Dec 2010,sunt retribuită din nou ca învățător,fără a primi o decizie de la unitatea de învățământ unde lucrez,fără ca măcar unitatea să primească vreun ordin de la I.S.J.sau Minister.Vreau să adaug că diferența da salariu lunar este destul de mare (273 lei)deoarece am gr.I si vechime 21 ani în învățământ.Mi s-a răspuns că se aplică legea conform căreia diplomele de la Spiru nu sunt valabile și că vor fi opriți chiar și banii necuveniți primiți până acum.Vă scriu și în numele colegilor care se află în aceeași situație. Nu considerăm corect ceea ce s-a întâmplat,avînd în vedere că în școlile dn localitățile limitrofe nu s-a aplicat această măsură.Dorim să ne adresăm instanței.Vă cerem sprijinul și vă mulțumim anticipat!

nona

Mesaje : 1
Data de înscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum