LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

nelamurire pretransfer

4 participanți

In jos

nelamurire pretransfer Empty nelamurire pretransfer

Mesaj  budeanu mariana Joi 23 Apr 2009 - 7:50

revin cu aceiasi intrebare si astept un raspuns avizat:m-am titularizat in anul 2001 cu media 6,86 pe un post din mediul rural iar in anul 2005 am facut inca o incercare de titularizare la care am obtinut media 7,10 dar nu am avut ce alege si am ramas pe postul meu.care nota mi se va lua in considerare pentru pretransfer?va rog frumos astept cu nerabdare un raspuns.............

budeanu mariana

Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/04/2009

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  liviumarianpop Sam 25 Apr 2009 - 18:33

am mai raspuns
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  kronikom Mar 28 Apr 2009 - 18:53

Deci care este raspunsul dvs clar dl LMP?
Am stat de vb la telefon cu un inspector de la personal si mi-a zis clar ca NU este raspunsul la problema prezentata de colega mea de mai sus! Nu mi se pare deloc corect, predau matematica si notele acolo se obtin f f greu. Am obtinut nota peste 8 si nu am mai luat post pt ca cel de la oras se ocupase , iar la rural erau posturi viabile la distante mult mai mari decat postul la care eu eram titular!
kronikom
kronikom

Mesaje : 4
Data de înscriere : 19/04/2009
Varsta : 52
Localizare : Ramnicu Sarat

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  liviumarianpop Mar 28 Apr 2009 - 19:43

cf ordonantei de modificare e nu.
insa se poate face o interpretare in baza metodolgiei. maine se va definitiva aceasta situatie
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  budeanu mariana Mar 28 Apr 2009 - 19:53

pacat,inseamna ca ne-am bucurat degeaba.....ma gandeam ca e prea frumos ca sa fie adevarat....in invatamantul romanesc.....

budeanu mariana

Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/04/2009

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  kronikom Mar 28 Apr 2009 - 20:14

se poate merge la arhivele inspectoratului scolar si a se aduce dovada ca notele obtinute sunt peste 7! de ce .. de ce nu se tine cont si de asta?
kronikom
kronikom

Mesaje : 4
Data de înscriere : 19/04/2009
Varsta : 52
Localizare : Ramnicu Sarat

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  budeanu mariana Mar 28 Apr 2009 - 20:36

pentru ca nu le pasa nu e clar?oricum vor merge la arhiva sa caute notele de la titularizare daca vor sa le stie!!

budeanu mariana

Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/04/2009

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  kronikom Mier 29 Apr 2009 - 13:00

am inteeles ca azi va fii o sedinta in care se va dezbate si problema noastra ca suntem multi! da Doamne sa se tina cont de nota mai mare!
kronikom
kronikom

Mesaje : 4
Data de înscriere : 19/04/2009
Varsta : 52
Localizare : Ramnicu Sarat

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  budeanu mariana Mier 29 Apr 2009 - 18:33

si eu sper acest lucru dar mai putin....oricum nuar trebui sa ne dam batuti si sa ne gandim la o modalitate de a ne face mai bine auziti pana in ziua premergatoare pretransferului

budeanu mariana

Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/04/2009

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  mada1979 Mier 29 Apr 2009 - 20:43

Am vazut ca se poate, conform metologiei modificate. Bafta!
mada1979
mada1979

Mesaje : 11
Data de înscriere : 07/04/2009

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  budeanu mariana Mier 29 Apr 2009 - 20:53

multumesc frumos mada.ai vazut tu noua metodologie si se specifica faptul ca se in considerare cea mai mare medie obtinuta la un concurs de titularizare?adica daca m-am titularizat cu o medie sub 7 si apoi am obtinut o alta medie la un alt concurs peste 7 se va tine cont de acesta din urma chiar daca eu am ramas pe acelasi post?

budeanu mariana

Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/04/2009

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  mada1979 Mier 29 Apr 2009 - 21:21

„Art. 171 (1) Transferarea personalului didactic disponibilizat prin restrângere de activitate sau prin desfiinţarea unor unităţi şcolare şi pretransferarea la cerere a personalului didactic în aceeaşi localitate, în localitatea unde îşi are domiciliul sau pentru apropiere de domiciliu se realizează şi din mediul rural în cel urban, dacă persoana respectivă s-a titularizat prin concurs cu media minim şapte sau dacă a avut media minim şapte la repartiţia guvernamentală, cu excepţia situaţiilor prevăzute la art. 17 alin. (1) din prezenta Metodologie. Pretransferarea la cerere şi transferarea personalului didactic disponibilizat prin restrângere de activitate sau prin desfiinţarea unor unităţi şcolare se realizează şi într-o treaptă superioară de învăţământ, cu condiţia suplimentară a parcurgerii unui program de perfecţionare / formare continuă în ultimii cinci ani, inclusiv pentru situaţiile prevăzute la art. 17 alin. (4) şi art. 17 alin. (9) din prezenta Metodologie.
(2) Media la repartiţia guvernamentală reprezintă media aritmetică, cu două zecimale, calculată prin trunchiere, a mediei anilor de studii şi a mediei examenului de licenţă/stat/absolvire. Pentru absolvenţii liceelor pedagogice/şcolilor echivalente, media la repartiţia guvernamentală reprezintă media aritmetică cu două zecimale, calculată prin trunchiere, a mediei anilor de studii şi a mediei examenului de bacalaureat.”

Cam atat am gasit pe blogul dnului Pop. Cred ca se tine totusi cont de media de la acel concursul de titularizare pe baza caruia ati obtinut postul. Eu una asa inteleg.
mada1979
mada1979

Mesaje : 11
Data de înscriere : 07/04/2009

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  budeanu mariana Joi 30 Apr 2009 - 12:52

din ceea ce am citit inseamna ca nu ma pot pretransfera pe un post din urban deoarece nu se tine cont de alte concursuri de titularizare pe care le-am sustinut si la care am obtinut medii mai mari(peste 7)ci doar de concursul in urma caruia m-am titularizat in anul 2001(sub 7-6,86)!asta e tine de noroc....si nu numai

budeanu mariana

Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/04/2009

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  liviumarianpop Sam 9 Mai 2009 - 11:46

BA da
personal am cerut si reusit introducerea acestui aspect in metodologia de miscare
Aici aveti detaliile
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

nelamurire pretransfer Empty Re: nelamurire pretransfer

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum