LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pretransfer

3 participanți

In jos

pretransfer Empty pretransfer

Mesaj  cami Mier 29 Apr 2009 - 17:18

Am inteles ca pretransferul se face pe post si nu pe catedra, dar cum se face ca la noi in scoala a fost scos un post la pretransfer ca fiind intreg, cand de fapt erau doar 9 ore? O ilegalitate? Si nu mi-ati raspuns la a doua intrebare: cu ce se completeaza catedra prima data: cu ore de specialitatea pe care esti titular (persoana respectiva are jumatate de catedra), chiar daca orele sunt la o scoala arondata, sau cu ore de la a doua specialitate de pe diploma din scoala in care este titulara (caz in care pe orele respective este o titulara plecata in Canada, dar care nu a renuntat la post)? Multumesc!

cami

Mesaje : 3
Data de înscriere : 29/04/2009

Sus In jos

pretransfer Empty Re: pretransfer

Mesaj  liviumarianpop Mier 29 Apr 2009 - 17:21

???luati legatura cu cei de la ISJ in vederea vacantarii postului
completarea se face la nivelul unitatii (PJ -inclusiv structuri)in specilaitate si apoi in alta specialitate
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

pretransfer Empty pretransfer

Mesaj  adrianafree Vin 8 Mai 2009 - 6:27

Am absolvit in 2006 fac. de lb. si lit. straine, spec. engleza-romana. Sunt titulara pe postul de invatator si mi-am depus dosar pt pretransfer. In scoala unde sunt titulara exista doar posturi incomplete pe specializarea mea (lb.romana 15 ore, lb. engleza 12 ore). Pot opta pentru ele?
Va multumesc!

adrianafree

Mesaje : 2
Data de înscriere : 07/05/2009

Sus In jos

pretransfer Empty Re: pretransfer

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum