LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

NU TRISATI!!!!!

2 participanți

In jos

NU TRISATI!!!!! Empty NU TRISATI!!!!!

Mesaj  cristtyna Joi 7 Mai 2009 - 13:12

Sunt institutor in mediul urban si anul acesta mi-am depus dosarul pentru pretransfer (tot pentru institutori). Am fost total dezamagita de ,,bunele practici" la care se preteaza unii dintre colegii mei... Cand isi depuneau dosarele de pretransfer am auzit cum vorbeau despre faptul ca au ,,trucat" unele diplome de participare la concursuri, adeverinte date pe nedrept de directori etc... Iar mie, s-a taiat din lista de evaluare tot ce se putea si parea a nu avea denumirea din fisa de evaluare...inclusiv cursul de Consiliere si orientare!!! E corect? Mi s-a spus ca acel curs l-a facut toata lumea si ca sunt platita in urma acelui curs, deci nu poate fi punctat...
Ma intreb ce sanse am eu (care nu mi-am ,,trucat" rezultatele) in fata celor care vin din rural si au punctaje pe care nu le merita? Presupun ca pretransferurile se rezolva in ordinea punctajelor, fara a se mai tine cont de mediul de provenienta....
RUSINE dragi colegi care va simtiti cu musca pe caciula!!!!...Ar trebui sa dati exemple bune elevilor vostri, nu sa-i invatati cum sa ,,fenteze" sistemul!

cristtyna

Mesaje : 5
Data de înscriere : 07/05/2009

Sus In jos

NU TRISATI!!!!! Empty Re: NU TRISATI!!!!!

Mesaj  liviumarianpop Sam 9 Mai 2009 - 12:04

faceti contestatie si cereti si sprijinul sindicatului judetean
trebuie sa va ajute
daca sunteti la FSLi spuneti ca ati vb cu mine pe internet
Multa bafta
si nu disperati
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

NU TRISATI!!!!! Empty Nu trisati!!!

Mesaj  cristtyna Sam 9 Mai 2009 - 12:19

Multumesc pentru incurajari... Sper sa se respecte la pretransferari ordinea de la art.14 alin (1). Atunci m-as simti razbunata!!! Dar ceea ce au facut unele colege nu e drept pentu alte colege carora li s-a evaluat corect punctajul!

cristtyna

Mesaje : 5
Data de înscriere : 07/05/2009

Sus In jos

NU TRISATI!!!!! Empty Re: NU TRISATI!!!!!

Mesaj  liviumarianpop Lun 11 Mai 2009 - 9:17

chiar cautati razbunare?
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

NU TRISATI!!!!! Empty Re: NU TRISATI!!!!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum