LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

detasare in interesul invatamantului

2 participanți

In jos

detasare in interesul invatamantului Empty detasare in interesul invatamantului

Mesaj  adela_m Mar 19 Mai 2009 - 18:59

Buna!Va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine.Sunt titulara de anul trecut la o scoala la care nu am predat deoarece sunt in CIG .Am dorit pretransfer la 2 scoli cumulate (13+5), dar am fost respinsa deoarece cele 5 ore erau CDS.Ma intereseaza in ce conditii pot obtine detasare in interesul invatamantului pe aceste ore.Ce trebuie sa fac?Nu am predat niciodata la aceste scoli, iar de la inspectorat mi sa spus sa imi depun cerere pt detasare in interesul invatamantului (ca pretrensfer nu se poate).Multumesc!

adela_m

Mesaje : 5
Data de înscriere : 19/05/2009

Sus In jos

detasare in interesul invatamantului Empty Re: detasare in interesul invatamantului

Mesaj  liviumarianpop Mier 20 Mai 2009 - 0:39

in ce judet?
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

detasare in interesul invatamantului Empty Re: detasare in interesul invatamantului

Mesaj  adela_m Mier 20 Mai 2009 - 7:23

In judetul Alba.Cred ca totusi nu aveam dreptul la pretransfer deoarece eu predau matematica , iar cele 5 ore de optional (de la una dintre scoli) erau la informatica-tehnologia informatiei.Imi cer scuze ca v-am informat gresit , dar ieri eram bulversata deoarece a fost prima data cand participam la pretransfer si nu stiam cum merg lucrurile.Am mers hotarata sa iau orele de care v-am vorbit si am ramas "masca" in momentul in care mi s-a spus ca nu se poate.In loc sa cer alt post am semnat ca renunt la sa ma pretransfer.
Daca nu am reusit pretransferul , pot obtine detasarea in interesul invatamantului pe ce 13+5 ore?Daca da , care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez?Am citit cererea tip pt detasare in interesul invatamantului , dar tot nu am inteles cui trebuie sa ma adresez mai intai-celor 2 scoli sau inspectoratului?Mentionez ca am terminat Matematica , dar tot timpul am predat si mate si info.Va multumesc!

adela_m

Mesaje : 5
Data de înscriere : 19/05/2009

Sus In jos

detasare in interesul invatamantului Empty Re: detasare in interesul invatamantului

Mesaj  liviumarianpop Sam 23 Mai 2009 - 14:46

celor doua scoli
si vb si cu inspectorul de specialitate.
Multa bafta
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

detasare in interesul invatamantului Empty Re: detasare in interesul invatamantului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum