LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu ne mai deconteaza naveta!

3 participanți

In jos

Nu ne mai deconteaza naveta! Empty Nu ne mai deconteaza naveta!

Mesaj  mihaela87 Mier 7 Oct 2009 - 14:27

D-le Liviu exista vreo sansa sa se mai deconteze naveta?Dintr un salariu de nici 9 mil trebuie sa dau 360 lei pe naveta,daca nu eram titulara nici nu ma mai duceam.Anul trecut ne a decontat,dar acum ne a spus nici sa nu mai visam.E ceva de la minister sau nu vrea primarul?Credeti ca in instanta vom rezolva ceva?

mihaela87

Mesaje : 29
Data de înscriere : 06/05/2009

Sus In jos

Nu ne mai deconteaza naveta! Empty Re: Nu ne mai deconteaza naveta!

Mesaj  liviumarianpop Mar 13 Oct 2009 - 17:29

cu siguranta se castiga in instanta
cereti ajutor la sindicatul judetean/sector
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nu ne mai deconteaza naveta! Empty ajutor!

Mesaj  mihaela87 Joi 5 Noi 2009 - 15:00

D-le Liviu,am discutat si cu alte persoane si ne au spus ca daca nu au fonduri la primarie ,nu au de unde sa ne deconteze.Cum sa ma apar?Pot sa fac ceva singura?

mihaela87

Mesaje : 29
Data de înscriere : 06/05/2009

Sus In jos

Nu ne mai deconteaza naveta! Empty Re: Nu ne mai deconteaza naveta!

Mesaj  educatoare25 Lun 9 Noi 2009 - 17:50

dau multi bani pe naveta. ce facem? in tot judetul buzau nu se mai deconteaza. pana la urma banii vin de la primarie sau....de unde?au fonduri speciale? sa stim daca mai speram sau facem puncte pt pretransfer

educatoare25

Mesaje : 30
Data de înscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Nu ne mai deconteaza naveta! Empty Re: Nu ne mai deconteaza naveta!

Mesaj  liviumarianpop Mier 11 Noi 2009 - 0:42

daca nu se deconteaza apelati la sindicat sa va reprezinte in instanta
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nu ne mai deconteaza naveta! Empty Re: Nu ne mai deconteaza naveta!

Mesaj  mihaela87 Mar 8 Dec 2009 - 21:33

D-le Liviu,am inaintat impreuna cu colegii mei navetisti un memoriu la primarie,l au inregistrat cu,,greu''insa a trecut aproximativ o luna si nu ne au dat nici un raspuns cu privire la decontarea navetei.Am luat legatura cu liderul de sindicat,care ne-a spus ca ,,o sa ne reprezinte in instanta dar nu castigam nimic,atat timp cat nu au bani''.In rest,pentru campania electorala au avut .Am o intrebare insa,de ce pana in decembrie nu au avut buget,ca din cate stiu cel nou se face in ianuarie?Unde sunt banii,ca anul trecut ne-au decontat?Cu micsorarea de 15.5% am luat 794 ron si dau pe naveta 360 ron,este posibil asa ceva?Multi primesc bonuri,naveta,etc.iar la noi nu se aude nimic!(jud.Dambovita,Corbii Mari).Chiar nu mai stiu in ce directie sa ma indrept?Care sa fie urmatorul pas?

mihaela87

Mesaje : 29
Data de înscriere : 06/05/2009

Sus In jos

Nu ne mai deconteaza naveta! Empty Inca ,,o noutate''!

Mesaj  mihaela87 Joi 10 Dec 2009 - 14:56

V-am spus ce am facut impreuna cu colegii.Ieri insa a trecut o luna si nu ne a raspuns nimic primaria,drept pentru care am fost mai multi navetisti sa vorbim cu primarul.Acolo n-i s-a spus ca da,ne vor da un raspuns,anume acela ca ,, nu sunt banii''.Le am zis sa ne dea scris si ca o sa i actionam in instanta.Acesta la randul sau ne a raspuns ca ,,putem da inspectoratul si primaria in judecata ca asa vom castiga din doua parti''.DECI AM FOST LUATI PUR SI SIMPLU IN RAS!Am citat ce a spus dansul ,in plus a mai adaugat ca nu suntem angajatii primariei,deci nu e obligat sa deconteze,ca daca MEC vor acest lucruri,sa dea fonduri separate,ca a facut o scoala ce l-a costat 2 miliarde,ca a facut in sat 4 km de asfalt,cand putea sa obtina un fond PHARES.Liderul de sindicat a spus ca ne reprezinta in instanta,dar daca nu au bani ,n avem ce sa le facem.
Ma intre oare,cum alti primari au dat bonuri in valoare de 350 ron,au platit si anticipat naveta.Stiu!Bani au fost,dar pt campania electorala!
D-le Liviu,suntem disperati!spuneti ne ce sa mai facem?Cui sa ne mai adresam ca sa putem lua masuri?

mihaela87

Mesaje : 29
Data de înscriere : 06/05/2009

Sus In jos

Nu ne mai deconteaza naveta! Empty Re: Nu ne mai deconteaza naveta!

Mesaj  liviumarianpop Dum 13 Dec 2009 - 1:10

luati legatura cu liderul judetean care trebuie sa va reprezinte in instanta.
nu are sens sa va mai chinuiti cu un primar incompetent
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nu ne mai deconteaza naveta! Empty Re: Nu ne mai deconteaza naveta!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum