LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

numit director fara gradul II ?

3 participanți

In jos

numit director fara gradul II ? Empty numit director fara gradul II ?

Mesaj  eu_genia Vin 16 Oct 2009 - 14:29

Buna ziua, d-le POP
Marti 13.10.2009 si-a anuntat vizita la unitatea scolara un inspector (?) de la ISJTR
A dat telefon la scoala spunand ca un anume cadru didactic sa fie la scoala la ora 6.15 minute impreuna cu cativa colegi...
cadrul didactic plecase cu 10 minute mai devreme spunand la elevii sa plece si ei pt ca se simte foarte rau..
cand am plecat eu acasa ne-am intalnit la usa scolii... am intrebat-o de ce a plecat, de ce a venit ? si mi-a raspuns ca i-a fost rau si a baut acasa o pastila si s-a intors. Deci nu mai era nevoie sa o anunt pt ca o sunase deja inspectorul..
ceilalti colegi au plecat acasa pt ca isi terminasera programul. A ramas singura in cancelarie asteptand insp care a venit bineinteles.
A doua zi dis de dimineata a revenit insp si a adus o decizie prin care este numita director incepand cu data de 15 oct 2009
(fostul director avea delegatie pana la 14.10.2009)
Cadrul didactic nu este titular in invatamant si nu are gradul didactic II .

(de adaugat ca noul director este membru PD_L ? de adaugat ca insp general este membru PD-L? )
Dupa care lege si care statut este numit noul director? In situatia in care sunt multe cadre didactice titulare si cu gr I sau II in unitate?

multumesc pt rabdare, o zi buna!

eu_genia

Mesaje : 2
Data de înscriere : 27/07/2009

Sus In jos

numit director fara gradul II ? Empty Re: numit director fara gradul II ?

Mesaj  liviumarianpop Dum 18 Oct 2009 - 8:55

din pacate actuala lege permite celor de la ISJ sa numeasca in functii persoane care nu ar aavea dreptul sa participe lka concurs.
In viitoare lege acest aspect este reglat.
Singura varianta ar fi sa luati legatura cu sindicatul judetean si sa expuneti aceasta problema.
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

numit director fara gradul II ? Empty Re: numit director fara gradul II ?

Mesaj  afinuta05 Mier 18 Noi 2009 - 16:28

cunosc...am avut si noi o situatie cand timp de 2 ani chia 3 am avut director de scoala fara gradul II si netitular....asa ca...nu conteaza gradul,,,,stiti...seful e sef....culoarea depinde..... Neutral

afinuta05

Mesaje : 11
Data de înscriere : 17/11/2009

Sus In jos

numit director fara gradul II ? Empty Re: numit director fara gradul II ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum