LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

nelamurire comasare scoala

2 participanți

In jos

nelamurire comasare scoala Empty nelamurire comasare scoala

Mesaj  Aura Mier 3 Mar 2010 - 20:37

Domnule Pop, ce se intampla daca primaria nu este de acord cu comasarea unei scoli? Timp de doua saptamani am umblat in continuu sa ne facem punctajele si dosarele ptr restrangere de activitate. S-a votat in C. de Administratie al scolii cine intra in restrangere, numai ca primaria tot nu accepta comasarea scolii si doreste mentinerea acesteia inca un an. Am inteles k primarul si-a luat angajamentul ca va plati salariile profesorilor si tot ce tine de intretinerea scolii respective. Primaria a afirmat ca are bani ptr plata salariilor pana in decembrie 2010. Ce se va intampla cu salariile noastre dupa 1 ianuarie 2011? Ce se intampla cu noi, titularii- cei care am ocupat postul prin concurs la inspectorat, daca vom fi platiti din fondurile primariei inseamna ca inspectoratul nu mai raspunde de noi si facem contract cu primaria?(aceasta este ultima varianta auzita la scoala, dar este aberata). Daca scoala rezista inca un an si apoi se va inchide voi intra in restrangere si inspectoratul va fi obligat sa-mi asigure post? Nu stiu ce sa mai cred, fiecare vine cu o alta varianta, iar conducerea scolii nu ne da un raspuns concret. Voi participa anul acesta la pretransfer la cerere, dar nu cred ca voi reusi sa obtin un post ptr ca, debutanta fiind, nu am punctaj suficient de mare. M-am saturat sa aud tot felul de variante, vreau siguranta.

Aura

Mesaje : 9
Data de înscriere : 25/05/2009
Varsta : 36

Sus In jos

nelamurire comasare scoala Empty Re: nelamurire comasare scoala

Mesaj  liviumarianpop Dum 14 Mar 2010 - 12:31

Primaria nu are bani din bugetul propriu ci din cel central.
deci e mai putin puternic argumentul primarului de a mentine unitati scolare sub 200 de elevi
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum