LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

titularizare

4 participanți

In jos

titularizare Empty titularizare

Mesaj  andreea Lun 8 Dec 2008 - 11:08

va rog daca ma puteti ajuta si pe mine.
sunt studenta in anul 3 la facultatea de psihologie id.la anul as vrea sa ma inscriu si eu la examenul de titularizare pt consiliere psihopedagogica dar mai intai as dori sa mentionez ca am facut modulul pedagogic in facultate,problema este ca nu prea stiu ce sa invat?
daca pot sa profezez in invatamant unde as putea sa predau si ce anume face un consiliera psihopedagogic?
va rog mult.daca puteti sa-mi trimiteti prin mail adresa mea este andreea.elena20@yahoo.com
va multumesc

andreea

Mesaje : 1
Data de înscriere : 08/12/2008

Sus In jos

titularizare Empty Re: titularizare

Mesaj  liviumarianpop Mar 9 Dec 2008 - 13:07

Ceea ce puteti preda gasiti in Centralizator.
In curand o sa apara. Si o sa vedeti ce puteti preda calificat cu specializarea dumneavoastra.
Tinem legatura
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

titularizare Empty acte titularizare inscriere

Mesaj  Aura Lun 25 Mai 2009 - 8:04

Buna ziua!
sunt studenta in anul al 3-lea si as dori sa ma inscriu la concursul de titularizare. Sunt la curent cu calendarul miscarii personalului didactic, cu modificarile, cu programele, dar nu sunt lamurita cu actele necesare inscrierii la concurs. Sad
Intrebarea mea este daca se ataseaza la cererea de inscriere si copie legalizata dupa foaia matricola din liceu si dupa diploma de bac? Nu inteleg ce trebuie sa anexez din actele de studii in afara de cele de la facultate.
Sper sa ma ajutati, am foarte mult timp de cand incerc sa aflu si nimeni nu stie exact, iar inscrierile in judetul meu incep pe 8 iunie.
Va multumesc!

Aura

Mesaje : 9
Data de înscriere : 25/05/2009
Varsta : 36

Sus In jos

titularizare Empty Re: titularizare

Mesaj  liviumarianpop Lun 25 Mai 2009 - 8:08

In metodologia de miscare de personal aveti in partea finala modelul de cerere de inscriere, unde se gasesc si toate documentele pe care trebuie sa le anexati.
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

titularizare Empty "acte de studii"

Mesaj  Aura Lun 25 Mai 2009 - 8:17

Multumesc....
Am consultat acea cerere de nenumarate ori, aproape ca am invatat-o pe de rost, dar nu se specifica nimic clar pentru acele acte de studii mentionate la punctul 1."copii legalizate de pe actele de studii, foaia matricola si certificat profesional(ultimul pentru absolventii liceului pedagogic)". La punctele 1', 3, 6, 9 imi este foarte clar. Am terminat un liceu pedagogic, dar la profilul filologie, asa ca nu detin un certificat profesional. Foaia matricola care trebuie anexata este cea din liceu sau cea din facultate???(ultima imi va fi eliberata probabil, destul de tarziu, dupa examenul de titularizare). Anexez sau nu copie legalizata dupa diploma de bac si dupa foaia matricola din liceu? Dvs ce integeti prin aceste acte de studii? suntem foarte multi(la debutanti ma refer) in aceasta situatie confuza.
Numai bine!

Aura

Mesaje : 9
Data de înscriere : 25/05/2009
Varsta : 36

Sus In jos

titularizare Empty titularizare

Mesaj  Graziella Joi 28 Mai 2009 - 5:50

Exact aceeasi nelamurire am si eu! Ce Dumnezeu se intelege prin "ACTE DE STUDII"? Lucrurile astea ar trebui explicate pana in cele mai mici detalii (pentru ca difera de la o persoana la alta), exact ca pentru un om retardat. Eu am absolvit facultatea in 2008, dar am sustinut examenul de licenta in februarie 2009 si am doar acea adeverinta eliberata. Nu am foaie matricola. Chiar nu inteleg in situatia mea ce ar trebui sa depun (poate sunt eu de vina, fiind mai saracuta cu duhul).
Si partea proasta este ca risc sa nu-mi fie acceptat dosarul si sa nu pot sustine acest concurs.

Graziella

Mesaje : 8
Data de înscriere : 28/05/2009
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

titularizare Empty Re: titularizare

Mesaj  liviumarianpop Vin 29 Mai 2009 - 22:04

trebuia sa aveti diploma pana in acest moment
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

titularizare Empty dosar depus- documente necesare inscriere

Mesaj  Aura Vin 12 Iun 2009 - 15:45

Buna ziua! Azi am depus dosarul la titularizare.
Ca debutant(promotia 2009) ai nevoie de:
- copie carte de identitate
- copie nelegalizata certificat de nastere(daca nu s-a schimbat numele)
-cerere de inscriere la concurs(luata de la inspectorat)
-copie legalizata adeverinta de la modulul psihopedagogic
-aviz medical din care sa rezulte ca esti apt/a pentru a preda in invatamant
-adeverinta de la facultate cum ca esti inscris/a in anul terminal si urmeaza sa dai licenta
-un formular tip pe care l-am luat de la centrul la care m-am inscris si l-am completat pe loc(am vazut ca ceilalti il aveau, probabil l-au luat tot de la inspectorat)
- dosar plic/dosar sina in care se pun toate documentele
-la toate acestea se va adauga adeverinta de la facultate cu media de la licenta si anii de studiu
Sper sa va ajute cu ceva pe cei care nu ati reusit sa va inscrieti pana acum. Bafta multa! Numai bine!

Aura

Mesaje : 9
Data de înscriere : 25/05/2009
Varsta : 36

Sus In jos

titularizare Empty Re: titularizare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum