LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ordine pretransfer

+11
iuly_ana_06
ANAILIL28
cristtyna
alisia411
kora
wolfmiki
my cat
deceneu2000
laura-elena
liviumarianpop
anamar
15 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty ghinion?

Mesaj  iuly_ana_06 Sam 16 Mai 2009 - 14:03

in 2002 am avut restrangere de activitate in urban si am primit un post in mediul rural. atunci se rezolvau mai intai pretransferurile si apoi restrangerile. anul acesta am depus dosarul la pretransfer si aflu ca se rezolva mai intai restrangerile. e clar ca nu mai e nicio sansa sa prind orasul. de ce toate aceste modificari?

iuly_ana_06

Mesaje : 3
Data de înscriere : 27/04/2009

Sus In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty Re: ordine pretransfer

Mesaj  crainic Dum 17 Mai 2009 - 18:37

laura-elena a scris:Nu mi se pare deloc corect. Eu am fost la examenul de titularizare de 6 ori pana am obtinut un post in oras-un alt oras din judet. Acum nu mai am nici o sansa la pretransfer daca singurul criteriu este doar punctajul(se stie bine cum se fac unele puncte). Am ajuns sa cred ca tot mai bine era cand eram suplinitoare pe posturi destul de bune (si datorita notelor mari de la titularizare).
Sad Sad Sad In aceeasi situatie sunt si eu.Mai grav e ca nu exista nici un mijloc de transport catre localitatea unde m-am titularizat.Ce mai putem sa facem dupa?( ca nici la detasare nu vor mai fi posturi)

crainic

Mesaje : 8
Data de înscriere : 17/05/2009

Sus In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty Re: ordine pretransfer

Mesaj  crainic Dum 17 Mai 2009 - 18:42

anamar a scris:e destul loc sub soare pt toata lumea ..numai ca unora, o data vazandu-si sacii-n car, le place sa stea la umbra..un punctaj bun inseamna munca si daruire an de an si, de cele mai multe ori, inseamna neglijarea familiei si a propriului copil..oare cum se obtine un salariu sau o gradatie de merit?..cei in cauza stiu asta..la fel cum sunt convinsa ca stiu si cei care invata si participa la un examen de titularizare... obtin o nota mare dar..surpriza..tot in mediu rural se duc pt ca in oras nu mai sunt posturi ..asa ca hai sa nu ne mai dam cu parerea despre ce e corect si ce nu e si sa lasam lucrurile sa se aseze..bafta
Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad SI DE UNDE STIM CA SUNT CORECTE ACELE PUNCTAJE?
Si eu am luat note mari la titularizare, dar nu m-a obligat nimeni sa ma titularizez la rural.AM TRANSPIRAT MAI MULT pana am obtinut post la urban. pale pale pale affraid affraid affraid

crainic

Mesaje : 8
Data de înscriere : 17/05/2009

Sus In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty Re: ordine pretransfer

Mesaj  stefaniateodorescu Lun 18 Mai 2009 - 20:09

Dar pretransfer nu inseamna ceva ce se realizeaza inaintea transferului(prin restrangere de activitate)?Romaneste vorbind, nu aceasta este ordinea cronologica?PRE nu inseamna INAINTEA?Inaintea cui? Inaintea TRANSFERULUI... Eu cred ca legea e clara, interpretarile sunt aiurea...

stefaniateodorescu

Mesaje : 6
Data de înscriere : 16/05/2009
Varsta : 56

Sus In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty Re: ordine pretransfer

Mesaj  deceneu2000 Mar 19 Mai 2009 - 11:58

cei ce nu stiu sa scrie si sa citeasca nu trebuiau promovati.
acum au diplome si fac legi.

deceneu2000

Mesaje : 4
Data de înscriere : 07/05/2009

Sus In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty Re: ordine pretransfer

Mesaj  justadi82 Mar 19 Mai 2009 - 17:27

Referitor la ordinea pretrasferarilor asa cum reiese din OMEdC 4042/1.05.2009 coroborat cu anexa la OMEdC 5743/28.10.2008, parerea mea este ca nu reiese ca s-ar face in ordinea punctajului, indiferent de mediu.
La pct 6 care a modificat art. 26 alin. 4 din metodologie, se prevede ca repartizarea se face "in ordinea punctajului..., prin....pretransfer in ordinea prevazuta de art. 14 (1) din metodologie", adica mai intai in aceeasi localitate si apoi in localitatea de domiciliu. Fac interpretarea asta pentru ca intre propozitii este virgula, care presupune o enumerare deci aspecte cumulativ prevazute. Ce credeti?

justadi82

Mesaje : 1
Data de înscriere : 19/05/2009

Sus In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty Re: ordine pretransfer

Mesaj  nora Mar 19 Mai 2009 - 22:45

CORECT! Sunt de aceeasi parere! Aveti alta parere d-nule Pop?

nora

Mesaje : 27
Data de înscriere : 05/05/2009
Localizare : Buzau

Sus In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty Re: ordine pretransfer

Mesaj  liviumarianpop Mier 20 Mai 2009 - 0:37

in localitate
in localitatea de domiciliu
in judet
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty Re: ordine pretransfer

Mesaj  kora Joi 21 Mai 2009 - 12:00

In atentia domnului Liviu Pop....
Pe forumul educational SEI cineva a adus in discutie cazul unui anumit lider de sindicat......Nu stiu daca ati primit raspuns la intrebarea dvs., dar un posibil raspuns va pot oferi-in fabulosul, faimosul si mai cum vreti sa-i spuneti judet pilot Br.Iar ideea cu acordarea unui procent de
10-15% din punctajul acumulat oricarui lider de sindicat,indiferent de vechimea pe care o are in functie sau de ceea ce face pentru membrii sindicatului, mi se pare o jignire.
Si eu sunt hotarata sa ma retrag din sindicat.De 12 ani contribui DEGEABA.Si sunt din ce in ce mai multe voci care sustin acest lucru.....

kora

Mesaje : 2
Data de înscriere : 11/05/2009

Sus In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty pretansferare - prioritate?

Mesaj  ANAILIL28 Joi 21 Mai 2009 - 16:51

stefaniateodorescu a scris:Dar pretransfer nu inseamna ceva ce se realizeaza inaintea transferului(prin restrangere de activitate)?Romaneste vorbind, nu aceasta este ordinea cronologica?PRE nu inseamna INAINTEA?Inaintea cui? Inaintea TRANSFERULUI... Eu cred ca legea e clara, interpretarile sunt aiurea...
si totusi s-au efectuat asa cum nu trebuia, pre au devenit post si restructuratii, victoriosi, si-au asumat cele mai placute experiente ale vietii...Au luat colegii ... Strategia e simpla: las' ca o sa aliniem noi nivelul calitatii in educatie ca intr-un pat al lui Procust ( toti diferiti, dar egali... in prostie ). De ce cine-i harnic si munceste are tot ce vrea, caci, cine-i lenes si chiuleste, are tot asa; sau: cine-i harnic si munceste/ ori e prost, ori nu gandeste; nu mai munciti fratilor in zadar, punctele sunt doar un pretext inutil! Sindicatul va mai primi niste abdicari in lant acum...

ANAILIL28

Mesaje : 3
Data de înscriere : 14/05/2009

Sus In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty Re: ordine pretransfer

Mesaj  liviumarianpop Sam 23 Mai 2009 - 15:11

kora a scris:In atentia domnului Liviu Pop....
Pe forumul educational SEI cineva a adus in discutie cazul unui anumit lider de sindicat......Nu stiu daca ati primit raspuns la intrebarea dvs., dar un posibil raspuns va pot oferi-in fabulosul, faimosul si mai cum vreti sa-i spuneti judet pilot Br.Iar ideea cu acordarea unui procent de
10-15% din punctajul acumulat oricarui lider de sindicat,indiferent de vechimea pe care o are in functie sau de ceea ce face pentru membrii sindicatului, mi se pare o jignire.
Si eu sunt hotarata sa ma retrag din sindicat.De 12 ani contribui DEGEABA.Si sunt din ce in ce mai multe voci care sustin acest lucru.....

????????????
Din pacate FSLi nu are inca organizatie in BR.
Dar este aberant ce se intampla.
Trebuie facuta reforma si in activitatea sindicala
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

ordine pretransfer - Pagina 2 Empty Re: ordine pretransfer

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum