LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

inscriere titularizare

2 participanți

In jos

inscriere titularizare Empty inscriere titularizare

Mesaj  Graziella Joi 28 Mai 2009 - 7:08

Buna dimineata!
Din cate am citit eu pana acum am inteles ca nu te poti inscrie la examenul de titularizare decat intr-un centru. Iar daca acel centru nu are posturi titularizabile nu ai altceva de ales decat sa sustii examenul de suplinire. Am inteles bine? Nu ma pot inscrie la doua centre si nici la un singur centru cu doua fise (una pt examenul de titularizare si cealalta pentru examenul de suplinire, preventiv pt cazul in care nu as reusi la titularizare)?
Nu stiu daca am fost suficient de clara si daca ati inteles exact nelamurirea mea.
Astept oricum un raspuns si va multumesc mult!

Graziella

Mesaje : 8
Data de înscriere : 28/05/2009
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

inscriere titularizare Empty Re: inscriere titularizare

Mesaj  ana.o Joi 28 Mai 2009 - 13:36

Buna ziua!
Nu va dau un raspuns avizat dar va pot spune cum stiu eu ca se procedeaza.......nu trebuie sa va inscrieti cu doua fise sau in doua centre....va inscrieti intr-un singur centru cu o singura fisa iar pe acea fisa bifati si categoria "suplinire". Daca o sa luati nota peste 7 puteti participa la etapa de repartizare pe posturile titularizabile, daca nu ocupati un asemenea post veti merge cu aceiasi nota si la repartitia pentru suplinire. Doar in cazul in care picati examenul de titularizare va trebui sa mergeti la un nou examen care se va da dupa ce s-au ocupat posturile cu suplinitorii deci pentru posturile ramase libere dupa ultima etapa(mai rar sa ramana).
In acazul in care va inscrieti intr-un centru si nu sunt acolo posturi titularizabile dupa afisarea rezultatului puteti cere inspectoratului unde ati sustinut examenul eliberarea unei adeverinte cu nota luata si sa va prezentati la repartizarea pe posturi in alt judet.
Sper sa va fie folositor. Bafta!

ana.o

Mesaje : 11
Data de înscriere : 29/04/2009
Varsta : 38

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum