LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

bibliotecar la CDI

2 participanți

In jos

bibliotecar la CDI Empty bibliotecar la CDI

Mesaj  nana Joi 27 Aug 2009 - 9:39

Domnule Pop,
Biblioteca şcolii unde-mi desfăşor activitatea se transformă în C.D.I. Întrebarea mea este: ce se va întâmpla cu postul de bibliotecar?
În proiectul Codului Educaţiei, la Art. 145 referitor la C.D.I. se menţionează, la (12) "În fiecare C.D.I. se normează un post de profesor documentarist, în conformitate cu prevederile Statutului Personalului Didactic". Acest lucru presupune rămânerea pe post şi a bibliotecarului? Vă rog să-mi răspundeţi, pentru că sunt bibliotecară de ani buni şi, cu toate că am absolvit o facultate de limba română, nu mai am timpul necesar să-mi continui studiile (locuiesc destul de departe de un centru universitar unde aş putea urma studii postuniversitare pentru prof. doc.) şi nu dispun nici de resurse financiare. Deocamdată încadrarea bibliotecarilor se face în funcţie de numărul de elevi pentru şcoala generală sau 1 post pt. liceu. În cazul C.D.I., care înglobează şi biblioteca şcolară, rămâne şi postul de bibliotecar?
Vă mulţumesc anticipat pentru răspuns.

nana

Mesaje : 2
Data de înscriere : 27/08/2009

Sus In jos

bibliotecar la CDI Empty Re: bibliotecar la CDI

Mesaj  liviumarianpop Sam 5 Sept 2009 - 14:49

ramane si postul de bibliotecar
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

bibliotecar la CDI Empty Re: bibliotecar la CDI

Mesaj  nana Lun 15 Noi 2010 - 12:28

Revin punandu-va aceeasi intrebare: daca in proiectul Legii Educatiei este prevazut si postul de bibliotecar pt CDI.
Multumesc anticipat pt raspuns!

nana

Mesaje : 2
Data de înscriere : 27/08/2009

Sus In jos

bibliotecar la CDI Empty Re: bibliotecar la CDI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum