LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PROSTIE SAU HOTIE?

2 participanți

In jos

PROSTIE SAU HOTIE? Empty PROSTIE SAU HOTIE?

Mesaj  bios Mier 2 Sept 2009 - 22:10

Am sustinut examenul de titularizare pe 15.07.2009... in sedinta publica din data de 28.07.2009 am obtinut repartitie pentru suplinirea a 14 ore de biologie, dintre care 7 ore la scoala VARTOP/DOLJ. Ieri m-am prezentat la post. SURPRIZA insa: aceleasi 7 ore apar si in catedra unei titulare (tot din 2009) din comuna ORODEL/DOLJ, aflata la 12 km distanta.
Explicatii: directoarea scolii din ORODEL a scos orele din alta scoala la concurs, pentru ca in anii trecuti fusesera ocupate, prin pretransfer, de catre o profesoara din scoala dansei. Directorul scolii din VARTOP, nefiind anuntat, le-a scos si el la suplinire.
Ieri, la ISJ mi s-a spus ca sa nu-mi fac probleme, orele sunt ale mele, pentru ca directoarea de la ORODEL nu avea dreptul sa scoata la concurs ore din alta scoala, cu care nu are nicio legatura (nu este in structuri).
Azi, situatia s-a schimbat la 180 de grade: s-a recunoscut in continuare greseala, dar cele 7 ore au fost repartizate titularei din ORODEL.


PROSTIE SAU HOTIE? 1

PROSTIE SAU HOTIE? 2



Semn de intrebare: orele de la VARTOP pe care sunt repartizata eu ca suplinitoare sunt viabile doar 1 an de zile, iar aceleasi ore din VARTOP, insa care apar in catedra titularizabila de la ORODEL au viabilitate 4 ani !!!!!

Ce am inteles eu din discutia cu d-na directoare de la ORODEL: anul trecut ORODELUL a avut 18 ore titularizabile ( 11 ore in ORODEL si 7 ore la o structura: Calugarei), insa datorita faptului ca pentru a ajunge la acea structura iti trebuie masina proprie (nefiind mijloc de transport) dansa "a spart" postul si a "cuplat" cele 11 ore din ORODEL cu alte 7 ore din VARTOP.
Deoarece anul trecut a functionat in acest fel s-a incercat si anul acesta aceeasi varianta, insa fara instiintarea directorului de la VARTOP, astfel postul fiind scos la concurs si de acesta.



Ce pot face eu in aceasta situatie???

Cine are dreptul sa ocupe cele 7 ore de la VARTOP?

bios

Mesaje : 2
Data de înscriere : 02/09/2009

Sus In jos

PROSTIE SAU HOTIE? Empty Re: PROSTIE SAU HOTIE?

Mesaj  liviumarianpop Sam 5 Sept 2009 - 14:32

o totala organiyare din partea ISJ
si d director trebuia sa urmareasca posturile
parctic odata titularizata persoana respectiva ocupa orele
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

PROSTIE SAU HOTIE? Empty Re: PROSTIE SAU HOTIE?

Mesaj  bios Sam 5 Sept 2009 - 15:15

Ok, am inteles, titulara a avut prioritate, dar cu mine cum ramane???
Pot sa-i cer directorului alte ore in locul celor 7 ore pierdute?

Stiu ca sunt 4 ore de chimie, 3 ore de educatie muzicala si 3 ore de educatie plastica in acea scoala neocupate inca.
Ar putea sa-mi faca o catedra mozaic?
E vina celor 2 directori, eu am luat repartitie, acum de ce sa ma lase fara post???

bios

Mesaje : 2
Data de înscriere : 02/09/2009

Sus In jos

PROSTIE SAU HOTIE? Empty Re: PROSTIE SAU HOTIE?

Mesaj  liviumarianpop Sam 5 Sept 2009 - 16:05

mergeti pe catedra mozaic
e vina lor ca nu verifica ce posturi se declara vacante
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

PROSTIE SAU HOTIE? Empty Re: PROSTIE SAU HOTIE?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum