LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

secretar de scoala demis!!!

2 participanți

In jos

secretar de scoala demis!!! Empty secretar de scoala demis!!!

Mesaj  nukika Dum 27 Sept 2009 - 15:27

buna ziua!numele meu este badea leana sunt din dambovita,loc.matasaru.sunt secretar-coordonator la scolile din aceasta comuna,cu o vechime de 29 de ani in acest domeniu.comuna este formata din -7 gradinite ,14 posturi de invatatori,12 clase ciclu gimnazial.in baza unei adrese MECI nr.38271/2009 privind modificarile contractelor de munca s-a solicitat reducerea unei norme.d-nul primar facand parte din consiliul de administratie a propus reducerea normei de secretar cu 0.50 iar aceasta s-a votat sub presiune 5 pro,3 impotriva,celelalte propuneri nefiind luate in calcul.mentionez ca aceasta comuna are doua scoli cu personalitate juridica,eu fiind singura secretara .vreau sa va intreb daca este legal ceea ce s-a intamplat si ce as putea sa fac mai departe,eu avand 2 ani pana ies la pensie?va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra!

nukika

Mesaje : 2
Data de înscriere : 27/09/2009

Sus In jos

secretar de scoala demis!!! Empty Re: secretar de scoala demis!!!

Mesaj  liviumarianpop Lun 28 Sept 2009 - 21:41

nu se poate sa fie nerespectate conditiile minime de angajare a personalului didactic auxiliar si nedidactic
eu zic sa faceti un memoriu la ISJ si la sindicatul judetean
pe www.fsli.ro la sindicate afiliate aveti detaliile
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum