LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce va fi din septembrie?

In jos

Ce va fi din septembrie? Empty Ce va fi din septembrie?

Mesaj  ellad Mier 10 Feb 2010 - 9:24

D-l Pop, ma bucur foarte mult de ceea ce ati obtinut ieri in cadrul CDS, si eu voi beneficia de aceasta incadrare. Pe aceasta cale tin sa va multumesc si dumneavoastra, dar eu am o mica, mare nelamurire in privinta a ceea ce se va intampla din septembrie 2010. Noua ne-a spus directorul, inainte de vacanta, ca s-ar putea ca din toamna sa nu ne poata da salariul cuvenit, ci sa "negociem" drepturile noastre salariale si unii directori sa prefere angajarea persoanelor cu mai putine studii, mai putina vechime, grade, etc. ca sa le poata plati cat mai putin. Nu vor ajunge banii pentru salariile meritate! Vor avea un deficit de aproximativ 3 mild lei.
Ma tem ca am obtinut acuma aceasta incadrare si din toamna nu vom mai putea beneficia de ea. S-ar putea sa se intample asa ceva?
Nu doar la noi a vorbit astfel directorul. Tin legatura cu foste colege de clasa si si lor li s-a spus asa.
Am apelat la dumneavoastra cu speranta ca veti putea actiona, daca e cazul, sau sa negati afirmatiile directorilor.
Va multumesc pentru atentia acordata!

ellad

Mesaje : 3
Data de înscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum