LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

spor doctorat pe 2011

In jos

spor doctorat pe 2011 Empty spor doctorat pe 2011

Mesaj  misu_gabitza Vin 21 Ian 2011 - 7:03

Domnule Pop,

Am lecturat legile 284 si 285/2010 impreuna cu normele metodologice de aplicare si am gasit un lucru grav. In Legea 284 art. 36 alin x) se abroga OUG1/2010 (care anula sporul de doctorat) insa Legea 285 calculeaza salariul pe 2011 cu 15% plus la cel din luna decembrie 2010. Se pare ca statul roman perpetueaza bataia de joc fata de cadrele didactice asa cum ii e caracteristic. Adica, recunoaste valabil sporul de doctorat incepand cu 2011 (sa nu zica nimeni ca ei nu-l recunosc), insa acesta nu poate fi inclus in salariul celor cu doctorat obtinut incepand cu 2010 pe motiv ca atunci actiona OUG 1/2010.
As dori sa stiu, ce ar trebui facut (actiune in instanta. sau alte variante) astfel incat si noi cei care am dobandit titlul de doctor dupa ianuarie 2010 sa beneficiem de acest drept?
Imi pare DISCRIMINARE dusa la extremis acest fapt... am indurat 1 an de mârsavii ..dar de acum devine grav.

Rog respectuos o sugestie legata de aceasta problema.

misu_gabitza

Mesaje : 5
Data de înscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum