LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cui sa ma adresez?

In jos

cui sa ma adresez? Empty cui sa ma adresez?

Mesaj  mariaanna Mar 12 Apr 2011 - 15:47

Buna ziua.
Sunt invatatoare si mama a unui copli in clasa a doua asupra caruia se rasfrange zilnic tupeul, nesimtirea, prostia societatii , dar mai ales a oamenilor care ar trebui sa ofere protectie si educatie, scoala si ce tine de ea. Sunt in CIC momentan.
Am avut de mai multe ori opinii care l-au deranjat vadit pe directorul scolii, opinii care se refereau la conditiile in care sunt transportati cu microbuzul , elevii acestei scoli pe care o conduce.Am fost nemultumita ca laolalta cu elevii care stateau ca sardinele, calatoreau cu microbuzul scolar si alte persoane, care ar fi putut folosi alte mijloace de transport, ca sunt, slava domnului.
Astazi mi-a sosit baiatul acasa murdar tot de nori, in timp ce se pregatea sa coboare, un altul l-a impins si s-a lovit si murdarit. Soferul microbuzului, in loc sa il ajute, desi nu s-a miscat de pe scaun, macar sa verifice daca e usa inchisa corect, sau sa il certe pe cel care a facut isprava, i-a sugerat fiului meu sa ia cu paine ceea ce a gasit pe jos... Ce parere aveti?
La cateva minute , sotul s-a dus va vorbeasca cu soferul, dar negasindu- , a considerat ca directorul ar trebui sa fie informat de atutudinea soferului , sa vorbeasca cu el si sa o corecteze.Drept raspuns la solicitarea sotului, directorul a afirmat ca nu crede ce s-a intamplat si ca va avea grija ca pe viitor elevii din zona unde locuim noi, sunt vreo 3, sa nu m ai aiba acces la transportul scolar!!!
Sotul meu a considerat acest lucru o nedreptate si i-a reprosat directorului ca asa cum microbuzul transporta si alte persoane, sa ia si copiii acestia. Si de aceasta data conducatorul scolii a dat dovada de lipsa de tact si i-a replicat ca nu e problema sotului daca soferul face taxi cu masina!
Am ramas stupefiata, deoarece e problema intregii comunitati, deoarece administrarea microbuzului se face din bani publici, la care si noi cotizam, prin taxe si impozite.
Ma intreb carei institutii sa ma adresez, daca conducerea scolii a procedat asa, dand dovada de lipsa de respect fata de parinti si copii, dar si fata de un cadru didactic al scolii?


mariaanna

Mesaje : 21
Data de înscriere : 06/01/2009
Varsta : 45
Localizare : Neamt

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum