LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

restrangere de activitate

2 participanți

In jos

restrangere de activitate Empty restrangere de activitate

Mesaj  mariapitic Vin 8 Mai 2009 - 11:18

In 2010 ma intorc la post dupa o perioada de 5 ani stati acasa(concediu de ingrijire copil, doar 6 luni am lucrat, si dupa iar concediu pt al doilea copil ). Deoarece nr de copii este in scadere am nelinistea ca peste un an cand ma intorc o sa intru in reducere. Am mai multe nelamuri.In primul rand daca e corect sa intru la aceste reduceri. Cum se va calcula la partea cu cei 5 ani calendaristici?(Pt ca in aceasta perioada nu m-am dus la cursuri sau alte cele, pt ca nu am cu cine sa-mi las copiii, si nu mi se pare normal ca in concediu meu sa alerg la cursuri)Mi se iau cursurile care le-am facut cu 5 ani inainte de a intra in concediu pt primul copil? Si o alta intrebare ar fi: daca intru la reducere si prefer sa-mi iau concediu fara plata cu rezervarea catedrei, timp de un an, (mai raman titulara la scoala unde am fost sau raman pe drumuri? sau mila inspectoratului)Ideea e urmatoarea : as prefera un concediu de un an fara plata cu speranta ca la anu ar fi din nou postul, dar cu conditia sa raman acolo la scoala(ADICA SA NU PIERD TITULATURA). MUltumesc mult!

mariapitic

Mesaje : 3
Data de înscriere : 08/05/2009

Sus In jos

restrangere de activitate Empty Re: restrangere de activitate

Mesaj  liviumarianpop Lun 11 Mai 2009 - 9:20

intrati in restrangere doar daca nu sunteti in CIC
concediu fara plata nu va asigura faptul ca nu intrati in restrangere
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

restrangere de activitate Empty Re: restrangere de activitate

Mesaj  mariapitic Mar 12 Mai 2009 - 21:06

Va rog, sa-mi ziceti daca stiti cum se calculeaza punctajul in cazul meu?(adica ultimii 5 ani am fost in CIC si la partea cu 5 ani calendaristici ce voi face?sau daca fac cursuri in CIC sunt valabile? )
Si inca ceva in ceva lege scrie ca 6 luni dupa ce te intorci in campul muncii ,dupa CIC n-au voie sa te dea afara. In invatamant cum s-ar aplica legea asta? Multumesc!

mariapitic

Mesaje : 3
Data de înscriere : 08/05/2009

Sus In jos

restrangere de activitate Empty Re: restrangere de activitate

Mesaj  liviumarianpop Mar 12 Mai 2009 - 23:17

nu va da nimeni afara
va ofera alt post
destul de rau cu dosarul
nu se calc ce e in CIC
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

restrangere de activitate Empty Re: restrangere de activitate

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum