LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

concediu de odihna in invatamant dupa cel de ingrijire copil

In jos

concediu de odihna in invatamant dupa cel de ingrijire copil Empty concediu de odihna in invatamant dupa cel de ingrijire copil

Mesaj  ibaby Mier 1 Iul 2009 - 13:18

Buna ziua. Sunt cadru didactic titular şi la data de 16 aprilie 2007 am nascut. Nu mi-am efectuat tot concediul de odihna în anul respectiv. În februarie o săptămână am fost în concediu de boală după care am intrat în concediu prenatal. Acum, dupa doi ani am dreptul le efectuarea restului de concediu din acel an? Am reintrat în activitate în data de 17 aprilie 2009. Aşa am înţeles că am dreptul după intoarcere din c. i.c. la c.o. neefectuat din anul 2007, dar nu ştiu din ce dată se socoteşte anul calendaristic în învăţământ: 1 septembrie sau 1 ianuarie? În anul şcolar 2006-2007 am fost în concediu 3 săptămâni.
Menţionez ca urmeaza să nasc iaraşi în data de 14 august 2009. Efectiv ce drepturi am la concediile de odihna, care varianta ma va avantaja la calcularea indemnizaţiei dupa al doilea copil: să intru în c.o dacă e posibil şi după aceea în prenatal sau să iau direct prenatalul? La şcoală nu prea vor să mă ajute cu informaţiile acestea. Va mulţumesc anticipat.

ibaby

Mesaje : 1
Data de înscriere : 01/07/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum