LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CONTINUITATE PT ABSOLVENTII DE U S H?

2 participanți

In jos

CONTINUITATE PT ABSOLVENTII DE U S H? Empty CONTINUITATE PT ABSOLVENTII DE U S H?

Mesaj  cry 1973 Vin 24 Iul 2009 - 19:41

Buna seara,
Sunt din Deva, jud Hunedoara si doresc sa va cer parerea in urmatoarea problema:
am in invatamant o vechime de 15 ani si gradul didactic I , pana anul trecut am ocupat un post de invatator-educator in inv special, anul trecut in urma terminarii facultatii la Spiru Haret, am participat la concurs si am ocupat un post de profesor de psihopedagogie speciala suplinitor, pe care am primit continuitate din partea scolii, dar astazi am primit o veste din partea cuiva, care stie din surse sigure, cum ca nu vom primi continuitate din partea inspectoratului, luni la sedinta publica cei care am terminat S H. Cum puteti sa ma sfatuiti in aceasta situatie , daca este posibil sa fie asa, eu raman fara post dupa 15 ani, desi d-na ministra a spus ca diplomele sunt legale si oricum doar in justitie pot sa fie anulate. Inspectoratul are dreptul sa ma lase fara post ? As mai putea primi acelasi post doar la toamna daca mai raman posturi, dar probabil necalificata, iar ca inv-educ nu mai sunt posturi libere.
Este drept ca dupa 15 ani, multa experienta si cu gradul I, sa fii necalificat si asta fara un ordin clar si o anulare a diplomei.
Sper din suflet ca totul sa fie doar un zvon, dar daca nu, astept ajutor si din partea sindicatului pt rezolvarea acestei situatii, nu e drept sa fim lasati fara sprijin.
In situatia mea mai sunt cateva colege.
Va multumesc pt intelegere si astept un raspuns din partea d-voastra.
Sper ca m-am facut inteleasa in expunerea facuta.
Va multumesc.

cry 1973

Mesaje : 6
Data de înscriere : 24/07/2009

Sus In jos

CONTINUITATE PT ABSOLVENTII DE U S H? Empty Re: CONTINUITATE PT ABSOLVENTII DE U S H?

Mesaj  liviumarianpop Vin 24 Iul 2009 - 23:00

scris nu exista nimic in acest sens
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum