LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

solutionare restrangere partiala de activitate in 2 specializari

2 participanți

In jos

solutionare restrangere partiala de activitate in 2 specializari Empty solutionare restrangere partiala de activitate in 2 specializari

Mesaj  gabica Lun 23 Mar 2009 - 23:45

Sunt profesor-inginer, specialitatea confectii textile, titular la SAM in invatamantul special, mediul urban. Dupa titularizare am absolvit un curs postuniversitar de specializare in informatica. Gratie noului plan de invatamant, prin reducerea numarului de ore de cultura de specialitate, intru in restrangere partiala de activitate (am doar 13 ore in specialitate, norma fiind de 16 ore). In scoala in care functionez, nu exista un titular pe informatica si sunt vacante 8 ore. Stiu ca am posibilitatea de completare a normei didactice cu ore de informatica. Va rog sa-mi spuneti cum ar trebui sa procedez pentru a obtine solutionarea restrangerii partiale in ambele specializari discipline tehnologice + informatica pe o durata nedeterminata (nu doar pentru 1 an).
Va multumesc anticipat.

gabica

Mesaje : 1
Data de înscriere : 23/03/2009

Sus In jos

solutionare restrangere partiala de activitate in 2 specializari Empty Re: solutionare restrangere partiala de activitate in 2 specializari

Mesaj  liviumarianpop Sam 4 Apr 2009 - 18:27

deocamdata nu se poate decat pe un an.
Si lucru acesta o sa fie permanent pana cand o sa fie sau catedra intreaga de informatica, sau o sa intrati in restrangere adica mai putin de 9 ore in actuala specializare
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum