LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ingrijitoare copii la gradinita,nu femei de servici

3 participanți

In jos

ingrijitoare copii la gradinita,nu femei de servici Empty ingrijitoare copii la gradinita,nu femei de servici

Mesaj  a.m. Sam 25 Apr 2009 - 21:47

D-le Liviu Marian Pop, va scriu cu toata increderea pt. ca sunteti unul dintre putinii lideri de sindicat care tine legatura foarte indeaproape cu toti membrii de sindicat, indiferent daca fac parte din categoria didactic, nedidactic sau auxiliar. As vrea sa imi exprim ingrijorarea ca vom pierde si aceasta ocazie de a se aseza lucrurile pe fagasul normal. Acum este ocazia de a se recunoaste oficial ca munca ingrijitoarelor de la gradinita nu este aceeasi cu cea a femeilor de servici de la scoala, chiar daca oficial, nu suntem lasate sa spunem adevarul( am fost mustrata la cursul de perfectionare la care am fost trimise toate ingrijitoarele de catre sefa mea ca am spus adevarul si anume ca o ingrijitoare curata, dezinfecteaza, supravegheaza copiii de la ora 6 dimineata pana la 8 cand sosesc educatoarele sau raman cu copiii care raman peste program ca intarzie parintii lor,, le serveste masa, ii insoteste in excursii, vizite alaturi de educatoarele lor, ii imbraca si dezbraca la somn, face paturile, spala lenjeria si tot ceea ce trebuie, fac pe croitoresele, ajuta bucataresele, spala vasele si multe alte treburi pe care le-am preluat odata cu desfiintarea posturilor celor care se ocupau cu aceste treburi. Am preluat totul dar pentru acelasi salar si aceeasi incadrare). M-i s-a spus ca nu am voie sa spun ca lucram direct cu copiii si ca fac toate acele lucruri enumerate mai sus. Ne-am revoltat toate ingrijitoarele de la curs dar ni-i s-a spus ca daca nu ne convine nu ne obliga nimeni sa ramanem pe post. Oare chiar nu constientizeaza nimeni ca pe post de femeie de servici poti pune aproape pe oricine dar ca ingrijitoare la gradinita, acolo unde se lucreaza direct cu copilul nu e posibil sa angajezi pe oricine. Va rog spuneti acestea acolo unde trebuie pt ca ma tem ca vom fi echivalate ca si categorie bugetara , din nou cu femeile de servici. Am incredere in dumneavoastra si sper ca m-am facut bineinteleasa. Va multumesc

a.m.

Mesaje : 1
Data de înscriere : 25/04/2009

Sus In jos

ingrijitoare copii la gradinita,nu femei de servici Empty Re: ingrijitoare copii la gradinita,nu femei de servici

Mesaj  liviumarianpop Sam 25 Apr 2009 - 23:01

am preluat mesajul dumneavoastra, precum si propunerile, pertinente.
Si mie mi se pare normal ceea ce spuneti dumneavoastra
Sper ca in viitoare alege sa rezolvam si acest aspect.
P.S. multumesc pentru aprecieri
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

ingrijitoare copii la gradinita,nu femei de servici Empty Re: ingrijitoare copii la gradinita,nu femei de servici

Mesaj  katiusa Vin 16 Apr 2010 - 14:29

Cand se gaseste rezolvarea incadrarii ingrijitoarelor de la gradinita,altfel decat femeile de servici de la scoala ?
Ele lucreaza mult mai mult decat o femeie de servici,,ingrijitoare,,de la scoala pt aceeasi bani

katiusa

Mesaje : 6
Data de înscriere : 12/10/2009

Sus In jos

ingrijitoare copii la gradinita,nu femei de servici Empty Re: ingrijitoare copii la gradinita,nu femei de servici

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum