LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nelamuriri

In jos

Nelamuriri Empty Nelamuriri

Mesaj  alinarumega Vin 8 Mai 2009 - 15:08

Buna ziua!
As avea cateva nelamuriri:
1. La scoala la care doresc sa ma pretransfer - intru la categoria B de pretransfer, din urban in urban, s-au scos 3 posturi, toate fiind trecute si pe lista de restrangeri de activitate si pe lista posturilor cu valabilitate de 4 ani. Ce se vor efectua mai intai ? Restrangerile sau pretransferarile?
2. Am intrebat la ISJ Timis, la insp. nostru de specialiate si mi-a spus ca deocamdata metodologia prevede ca mai intai se vor efectua pretransferurile. Vreau sa stiu daca pot avea acces la unul din cele 3 locuri scoase la scoala respectiva.
3. Daca cei cu restrangeri nu opteaza pt. un post la scoala respectiva, mai am ocazia sa-l cer si sa-l ocup? Mi s-a spus ca nu, ceea ce nu mi se pare corect pentru ca va fi dat din nou pt. suplinire sau detasare.
Va rog sa-mi raspundeti, pt ca am un punctaj bun si vreau sa merg la sedinta publica din 19-20 mai cu lectia invatata, fara sa trebuiasca sa inghit galusca ISJ-ului.
Va multumesc,
Cu stima.

alinarumega

Mesaje : 9
Data de înscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum