LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pretransfer

2 participanți

In jos

pretransfer Empty pretransfer

Mesaj  drg Joi 21 Mai 2009 - 11:31

va rog sa-mi oferiti o solutie pentru a rezolva nedreptatea care mi s-a facut: in sedinta publica de transfer mi-a fost respins dosarul, pe motiv ca nu am cursuri de perfectionare in ultimii 5 ani, de catre aceeasi persoana care mi l-a si verificat si primit in urma cu cateva zile. mentionez ca am obtinut definitivatul in anul 2003, am avut intrerupere de activitate pentr crestere copil in 2006-2008, iar de cand m-am intors la catedra (mai 2008), am absolvit deja doua cursuri de perfectionare: "cursuri de formare profesionala ael" (in 2008), cu durata de 55 ore, oferit de CCD, cu 25 credite (pe adeverinta insa nu s-a mai inscris nici un credit) si cursuri de "certificarea competentelor profesionale pe nivele de calificare" (in 2009), cu durata de 24 ore, idem fara nici un credit pe adeverinta.
Consider ca definitivatul trebuia luat in considerare, pentru ca se incadreaza in perioada de 5 ani in care am lucrat, tinand cont ca in 2006-2008 s-a intrerupt activitatea, la fel si cursurile pentru care ne-au fost promise credite, dar pe care nu le-am obtinut.
unde sa merg? la inspectorat, pot face contestatie, dar sigur raspunsul va fi negativ. multumesc anticipat.

drg

Mesaje : 2
Data de înscriere : 21/05/2009

Sus In jos

pretransfer Empty Re: pretransfer

Mesaj  liviumarianpop Lun 25 Mai 2009 - 7:58

contestata trebuie facuta.
Eventual un memoriu la MECI
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum