LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Detasare - cum imi pot alcatui catedra din posturi incomplete?

2 participanți

In jos

Detasare - cum imi pot alcatui catedra din posturi incomplete? Empty Detasare - cum imi pot alcatui catedra din posturi incomplete?

Mesaj  ukatherine Mar 14 Iul 2009 - 21:37

Buna seara!
Sunt in primul an in invatamant, m-am titularizat pe Informatica in 2008 in alt oras decat cel de domiciliu. Pentru anul scolar 2009-2010, in orasul de domiciliu sunt catedre incomplete astfel :
- la un liceu: 9 ore de informatica(rezervate, ale dir. adj.) + 8 ore de TIC(face parte din catedra de informatica)
- la alt liceu: 8 ore de TIC
(Bineinteles ca sunt si posturi complete cu viabilitate de 1 an, dar sunt la distanta mare fata de domiciu)

Am depus dosarul de detasare prin concurs specific pe baza punctajului. Conform aplicatiei titularizare2009 sunt singura care solicit detasare la informatica.

INTREBARE: La sedinta publica din 25 iulie pot solicita detasare pe catedra alcatuita din cele 3 catedre incomplete, mentionate mai sus? Se poate o fragmentare a unei catedre incomplete pt a obtine un numar suficient de ore(max. 20 am inteles) pentru a alcatui o catedra completa?

Va multumesc anticipat pentru rabdare si amabilitate!

ukatherine

Mesaje : 1
Data de înscriere : 14/07/2009
Localizare : Suceava

Sus In jos

Detasare - cum imi pot alcatui catedra din posturi incomplete? Empty Re: Detasare - cum imi pot alcatui catedra din posturi incomplete?

Mesaj  liviumarianpop Joi 16 Iul 2009 - 0:07

se pot ambele avriante
deinde de comisia de mobilitate ce varianta prefera
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum