LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

gradul II

3 participanți

In jos

gradul  II Empty gradul II

Mesaj  alinarumega Dum 9 Aug 2009 - 15:56

Buna!
Vreau sa ma ajutati sa clarific o problema importanta pentru mine: in decursul anilor scolari 2007 -2008 si 2008-2009 am avut cele 3 inspectii necesare sustinerii in august 2009 a gradului 2. In iulie am nascut si din cauza problemelor aparute - colici, nopti nedormite etc- nu ma simt in stare sa particip la examanele de grad. As dori sa aman un an si sa sustin gradul II la anul. Problema este ca am inteles ca nu mi se mai recunoaste inspectia speciala si ca va trebui sa astept cei 2 ani CIC si sa o sustin in primul an la catedra. Din nou.
As dori sa stiu daca este asa si ce se poate face - am inteles ca exista sansa unui memoriu la Minister, dar nu imi fac prea multe sperante.
Multumesc!
Cu stima!

alinarumega

Mesaje : 9
Data de înscriere : 17/04/2009

Sus In jos

gradul  II Empty Re: gradul II

Mesaj  liviumarianpop Lun 10 Aug 2009 - 22:08

luati legatura cu inspectorul care se ocupa de perfectionare
se poate amana sustinerea fara inspectii
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

gradul  II Empty Răspuns

Mesaj  Profesorul Mar 11 Aug 2009 - 9:30

Conform anexei 2 la OMECT 5729 din 27.10.2008, pag.1, aliniatul 7:
"Inspecţiile speciale pentru acordarea definitivării în învăţământ, precum şi a gradelor didactice II şi I sunt valabile numai pentru anul şcolar în care au fost efectuate."
Nu neg faptul că, în România, se pot întâmpla multe, inclusiv o derogare printr-un memoriu. "Ţara tuturor posibilităţilor!"
Toate cele bune!
Profesorul
Profesorul

Mesaje : 9
Data de înscriere : 09/12/2008

Sus In jos

gradul  II Empty Re: gradul II

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum