LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

plata gradatiei de merit pe perioada concediului

4 participanți

In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty plata gradatiei de merit pe perioada concediului

Mesaj  camelia Mier 2 Sept 2009 - 19:09

As dori sa stiu daca e normal si legal ca pe perioada concediului sa nu primesc gradatia de merit(obtinuta cu data de 1.07.2009).

camelia

Mesaje : 14
Data de înscriere : 02/02/2009

Sus In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty Re: plata gradatiei de merit pe perioada concediului

Mesaj  liviumarianpop Sam 5 Sept 2009 - 12:29

nu este legal
trebuie sa vi se acorde si pe aceasta perioada
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty Re: plata gradatiei de merit pe perioada concediului

Mesaj  camelia Dum 6 Sept 2009 - 11:44

Asa ma gandeam si eu ca nu e normal sa pierd gradatia 2 luni de zile , dar suntem in septembrie si inca nu am reusit sa conving contabila .

camelia

Mesaje : 14
Data de înscriere : 02/02/2009

Sus In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty Re: plata gradatiei de merit pe perioada concediului

Mesaj  camelia Dum 6 Sept 2009 - 11:45

multumesc pentru raspuns

camelia

Mesaje : 14
Data de înscriere : 02/02/2009

Sus In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty Re: plata gradatiei de merit pe perioada concediului

Mesaj  camelia Dum 6 Sept 2009 - 11:46

Daca mi-ati putea spune cum sa conving contabila...

camelia

Mesaje : 14
Data de înscriere : 02/02/2009

Sus In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty Re: plata gradatiei de merit pe perioada concediului

Mesaj  liviumarianpop Mier 9 Sept 2009 - 22:57

sa va arate dansa unde scrie ca nu trebuie sa va plateasca
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty Re: plata gradatiei de merit pe perioada concediului

Mesaj  simosymo Joi 8 Oct 2009 - 16:45

Ati reusit sa "convingeti" contabila ? Shocked
Cum adica ?
Conducerea scolii ar fi trebuit sa primeasca o adresa de la ISJ prin care sa anunte persoanele care au obtinut gradatie de merit, in care se specifica incepand cu ce data se acorda (intra in plata). Solicitati aceasta adresa secretarei si cereti contabilei sa o puna in aplicare si sa va recalculeze acest drept "cu dobanda". Wink Si alta data nu va mai face cum o taie capul.


Ultima editare efectuata de catre simosymo in Mier 14 Oct 2009 - 15:32, editata de 1 ori

simosymo

Mesaje : 8
Data de înscriere : 05/10/2009

Sus In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty Re: plata gradatiei de merit pe perioada concediului

Mesaj  liviumarianpop Mar 13 Oct 2009 - 17:31

din pacate ISJ-ul nu are aceasta competenta.
dar normal ar fi ca toate scolile sa cunoasca legislatia si sa o aplice la fel
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty Nu e normal

Mesaj  marietacraciun Mar 3 Noi 2009 - 17:26

Si eu beneficiez de gradatie de merit si mi-a fost platita de la 1 iulie.Contabila d-voastra face un abuz dupa parerea mea.

marietacraciun

Mesaje : 45
Data de înscriere : 06/04/2009

Sus In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty Re: plata gradatiei de merit pe perioada concediului

Mesaj  camelia Sam 21 Noi 2009 - 16:19

Va multumesc pentru raspunsuri . Datorita dvs. , celor care mi-ati raspuns , am primit intr-un final gradatia de merit pt. lunile iulie-august 2009. Fara scuze din partea conducerii, normal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

camelia

Mesaje : 14
Data de înscriere : 02/02/2009

Sus In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty Re: plata gradatiei de merit pe perioada concediului

Mesaj  camelia Sam 21 Noi 2009 - 16:20

Si, bineinteles fara dobanda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dar e un pas inainte si va multumesc tuturor!

camelia

Mesaje : 14
Data de înscriere : 02/02/2009

Sus In jos

plata gradatiei de merit pe perioada concediului Empty Re: plata gradatiei de merit pe perioada concediului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum