LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce se mai poate face?

3 participanți

In jos

Ce se mai poate face? Empty Ce se mai poate face?

Mesaj  marietacraciun Vin 6 Noi 2009 - 18:36

Am incercat sa obtinem si noi plata celor 2 ore suplimentare pentru invatatori dar degeaba.Nu exista decat o dispozitie verbala dar se respecta cu sfintenie. Colegii din alte judete au si alt coeficient deoarece se aplica 1/2 la trasele de vechime de30 ,35 si 40 ani. Mi se pare ca ne luptam cu morile de vant.Am vorbit si cu domnul Budusanu dar nimic. Ce credeti ca se poate face pentru a se respecta legea si la Falticeni?
Multumesc.

marietacraciun

Mesaje : 45
Data de înscriere : 06/04/2009

Sus In jos

Ce se mai poate face? Empty Re: Ce se mai poate face?

Mesaj  liviumarianpop Mier 11 Noi 2009 - 1:02

doar in instanta, apelati la ajutoriul sindicatului
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce se mai poate face? Empty Multumesc

Mesaj  marietacraciun Mier 11 Noi 2009 - 13:28

liviumarianpop a scris:doar in instanta, apelati la ajutoriul sindicatului
Incearca si ei cat pot. Se pare ca aici avem stapan la ISJ economistul care taie si spanzura fara a asculta pe nimeni. Vom incerca totusi.

marietacraciun

Mesaje : 45
Data de înscriere : 06/04/2009

Sus In jos

Ce se mai poate face? Empty O NELAMURIRE...

Mesaj  mia Vin 13 Noi 2009 - 15:18

Învăţătorii fară gradul didactic I, vechime sub 10 ani trebuie să aibă 18 ore/săptămână? Cei care au clasa I sau a II-a, unde numărul maxim de ore este 20/săpt. rămân cu 16 ore, deoarece religia, engleza şi educaţia fizică este predată de profesorii de specialitate. Este şi cazul meu. Ce-i de facut? O să ne trezim că nu ne primim salariile întregi?

mia

Mesaje : 1
Data de înscriere : 01/02/2009
Varsta : 36
Localizare : Somcuta Mare

Sus In jos

Ce se mai poate face? Empty Nu e asa

Mesaj  marietacraciun Sam 14 Noi 2009 - 14:37

mia a scris:Învăţătorii fară gradul didactic I, vechime sub 10 ani trebuie să aibă 18 ore/săptămână? Cei care au clasa I sau a II-a, unde numărul maxim de ore este 20/săpt. rămân cu 16 ore, deoarece religia, engleza şi educaţia fizică este predată de profesorii de specialitate. Este şi cazul meu. Ce-i de facut? O să ne trezim că nu ne primim salariile întregi?

Invatatorii nu sunt platiti la nr de ore ci pe post. Indiferent cate ore va raman primiti salariul intreg.

marietacraciun

Mesaje : 45
Data de înscriere : 06/04/2009

Sus In jos

Ce se mai poate face? Empty Re: Ce se mai poate face?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum