LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani

2 participanți

In jos

norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani Empty norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani

Mesaj  steliana65 Lun 23 Noi 2009 - 22:50

Am o nelamurire cu privire la plata a 2 ore suplimentare inv. cu gr. did .I si vechime mai mare de 25 de ani .In ce conditii se platesc aceste ore ? La scoala noastra se platesc doar daca se efectueaza ,la alte scoli se platesc chiar daca nu se fac. Cum e corect de fapt?

steliana65

Mesaje : 5
Data de înscriere : 23/11/2009

Sus In jos

norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani Empty Re: norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani

Mesaj  liviumarianpop Mar 24 Noi 2009 - 8:17

indiferent de nr de ore pe care le efectuati trebui sa aveti in plata 2 ore, plata cu ora
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani Empty Re: norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani

Mesaj  steliana65 Mar 24 Noi 2009 - 20:49

Ati putea sa-mi indicati exact in baza carui temei legal sa-i cer asta contabilei ,deoarece dansa refuza sa ne acorde acest drept (suntem mai multi in cauza )? Cu multumiri !

steliana65

Mesaje : 5
Data de înscriere : 23/11/2009

Sus In jos

norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani Empty Re: norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani

Mesaj  liviumarianpop Mar 24 Noi 2009 - 23:37

Statutul Personalului Didactic
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani Empty Re: norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani

Mesaj  steliana65 Joi 26 Noi 2009 - 17:24

Am citit statutul , dar nici o formulare nu am gasit-o suficient de transanta pe aceasta tema .Poate nu am fost eu destul de receptiva la continut . M-ati putea ajuta cu o trimitere specifica si cu eventuale argumente prin care as putea sa-i nlamuresc pe cei de la scoala? Cu multumiri !

steliana65

Mesaje : 5
Data de înscriere : 23/11/2009

Sus In jos

norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani Empty Re: norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani

Mesaj  liviumarianpop Joi 26 Noi 2009 - 17:58

ART. 45
(1) Personalul didactic de predare şi de instruire practică, cu o vechime în învăţământ de peste 25 de ani, cu gradul didactic I, beneficiază de reducerea normei didactice cu două ore săptămânal, fără diminuarea salariului.
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani Empty Re: norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani

Mesaj  steliana65 Vin 4 Dec 2009 - 21:48

Ai nostri "sefi"inteleg din acest art. ca avem norma diminuata ( 16 ore), iar daca facem 17 sau 18 ,celor > 25 ani au dreptul sa ne plateasca ,celorlalti nu ,aceasta fiind diferenta . Am inteles ca sunt sentinte definitive in acest sens in anumite judete . Ne-ati putea oferi informatii specifice in acest sens ,de genul unei hotarari judecatoresti unde se specifica in baza caror art. de lege s-a luat acea hotarare ? (Poate rug. mea e deplasata ,dar chiar ni se respinge orice argument ) Cu multumiri !

steliana65

Mesaje : 5
Data de înscriere : 23/11/2009

Sus In jos

norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani Empty Re: norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani

Mesaj  liviumarianpop Sam 5 Dec 2009 - 14:50

luati legatura cu liderul judetean care are mai multe sentinte pe aceasta tema
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani Empty Re: norma redusa inv. gr I si vechime peste 25 ani

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum