LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

modificari Statut

2 participanți

In jos

modificari Statut Empty modificari Statut

Mesaj  teacher Joi 12 Mar 2009 - 14:12

Ce modificari ati stabilit pentru absolventii Bologna?Citeam intr-un ziar ca unul dintre puncte este legat de drepturile salariale ale profesorilor care au licenţa de doar trei ani, fiind plătiţi la fel cu cei care au făcut facultatea de patru ani. Daca salariile sunt conditionate de durata studiilor atunci , la anul cand termina primii absolventi ai studiilor de master( ciclul II), vor vrea si ei sa aiba salarii mai mari decat cei care au terminat 4 ani, (ei avand 5 ani de studii).Eu stiu ca diploma de licenta ofera aceleasi drepturi tuturor absolventilor. Am achizitionat aceleasi competente pe durata studiilor la fel ca cei care au terminat studiile in 4 ani. In conditiile acestea ,un invatator cu Liceul Pedagogic, care a urmat colegiul 3 ani , apoi continuare de studii 1 an, ce ar trebui sa mai faca pentru a avea un salariu decent?

teacher

Mesaje : 4
Data de înscriere : 05/01/2009

Sus In jos

modificari Statut Empty Re: modificari Statut

Mesaj  liviumarianpop Joi 12 Mar 2009 - 22:48

deocamdata doar incadrarea lor corecta in Statutu personalului didactic, unde nu erau pana acuma.
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum