LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Trecerea la o alta transa de vechime

2 participanți

In jos

Trecerea la o alta transa de vechime Empty Trecerea la o alta transa de vechime

Mesaj  Monimonica Sam 16 Mai 2009 - 14:10

Buna ziua,
Sunt educatoare in Tg-Jiu, titulara, incadrata pe post la 1 septembrie 1998.In ce an am dreptul sa trec la transa de vechime 10-14 ani si sa obtin toate drepturile ce se deduc din aceasta, avand in vedere ca intre 25 iunie 2001- 25 iunie 2003 am fost in concediu pentru cresterea copilului, iar alte intreruperi nu am avut, nici macar concediu medical.Va multumesc anticipat.

Monimonica

Mesaje : 1
Data de înscriere : 16/05/2009

Sus In jos

Trecerea la o alta transa de vechime Empty Re: Trecerea la o alta transa de vechime

Mesaj  nora Dum 17 Mai 2009 - 12:28

Trebuia sa treci la transa noua de vechime din sept. 2008! Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare difera anii: am terminat promotia 1996, am fost in concediu de crestere ingrijire copil dec 2005- sep. 2006. Cand m-am intors contabiliatatea nu dorea sa ma incadreze la transa de vechime 10-15... Dar s-a rezolvat! Le-am adus argumente ca gresesc si m-au platit corespunzator transei 10-15. O sa-ti trimit legea maine ca o am la gradi...

nora

Mesaje : 27
Data de înscriere : 05/05/2009
Localizare : Buzau

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum