incadrare dupa noile reglementari

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

incadrare dupa noile reglementari

Mesaj  oanarotaru la data de Mier 12 Aug 2009 - 10:12

Am inteles ca se va schimba ceva si privind incadrarea celor din invatamantul primar si prescolar care au studii superioare. Daca am terminat liceul pedagogic si sunt licentiata in Stiintele Educatiei (am absolvit Facultatea de Pedagogie, 4 ani), voi ramane institutor sau devin profesor? In acest moment, se vorbeste doar despre absolventii PIPP. De cand se vor aplica aceste masuri?
Multumesc!

oanarotaru

Mesaje : 9
Data de înscriere : 12/03/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

completez

Mesaj  oanarotaru la data de Joi 13 Aug 2009 - 9:55

In proiectul marelui Cod al Educatiei la cap. I - Functiile didactice si didactice auxiliare, art. 206, sunt prevazute functiile de educatoare, institutor si profesor pentru invatamantul prescolar. Insa la art. 209 - Conditiile de studii pentru ocuparea functiilor didactice nu se specifica diferentiat nivelul de studii pentru fiecare incadrare, si putem interpreta fiecare dupa bunul plac.
Multumesc!

oanarotaru

Mesaje : 9
Data de înscriere : 12/03/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

care incadrare se plateste?

Mesaj  Adriana la data de Vin 21 Aug 2009 - 22:44

Buna seara!Am o vechime de 12 ani in invatamant ca profesor 1 (gr1)!Anul acesta m-am titularizat in urma concursului pe o a treia specialitate care am terminat-o in cadrul studiilor universitare de licenta.Intrebarea mea este......voi fi platita cu incadrare profesor 1(1612) sau profesor 2(1347)?Repet am o licenta cu studii de lunga durata si pe care m-am titularizat e licenta Bologna(3 ani)

Adriana

Mesaje : 1
Data de înscriere : 21/08/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: incadrare dupa noile reglementari

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum