LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DISPONIBILIZARI 20% PERSONAL NEDIDACTIC SI AUXILIAR - ISJ BACAU

2 participanți

In jos

DISPONIBILIZARI 20% PERSONAL NEDIDACTIC SI AUXILIAR - ISJ BACAU Empty DISPONIBILIZARI 20% PERSONAL NEDIDACTIC SI AUXILIAR - ISJ BACAU

Mesaj  Mirel67 Joi 6 Aug 2009 - 10:26

Ma numesc Caea Mirel, angajat la Colegiul Tehnic ,,Ion Borcea" Buhusi - judetul Bacau.
Am functia de administrator de patrimoniu si conduc personalul nedidactic al acestei institutii.

Astazi am fost anuntat de catre directorul unitatii noastre, ca s-a primit o adresa de la ISJ Bacau prin care se cere reducerea cu 20% a personalului nedidactic si auxiliar.

1: Cum este posibil asa ceva ? De ce nu se face o evaluare dupa normativele in vigoare , si de analizat acolo unde se se depasesc aceste norme sa se faca restructurari!

2: Din cate stiu statele de functii pentru personalul nedidactic sunt semnate si aprobate de catre Consilile Locale !
Ce treaba are inspectoratul cu acest personal ?

3: In cazul institutiei noastre suntem sub normativele in vigoare, dar sa mai reduci cu 20% ?

4: Tot timpul acest personal nedidactic a fost lasat de izbeliste: Cand erau mariri de salarii beneficiau doar cadrele didactice si personalul auxiliar, noi nu beneficiam , fiindca ni se spunea ca apartinem de personalul bugetar. Cum era si de asteptat reducerea de personal cade pe prosti!
Ce spun sindicatele din invatamant in legatura cu aceasta problema ?

ADRESA PRIMTA DE LA ISJ BACAU O TRIMIT ATASAT PE MAIL-UL DVS !

Cu deosebita consideratie !

Mirel67

Mesaje : 7
Data de înscriere : 20/06/2009

Sus In jos

DISPONIBILIZARI 20% PERSONAL NEDIDACTIC SI AUXILIAR - ISJ BACAU Empty Re: DISPONIBILIZARI 20% PERSONAL NEDIDACTIC SI AUXILIAR - ISJ BACAU

Mesaj  liviumarianpop Joi 6 Aug 2009 - 17:20

am prmit
o aveam de alaltaieri si ieri d Minsitru a vb cu inspectorul de BC
am inteles ca se reyolva si se anuleaza acea nota
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 50
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum