LIVIU MARIAN POP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nu sunt de acord cu anul de stagiatura,3 inspectii si un test!

2 participanți

In jos

Nu sunt de acord cu anul de stagiatura,3 inspectii si un test! Empty Nu sunt de acord cu anul de stagiatura,3 inspectii si un test!

Mesaj  mihaela87 Vin 14 Aug 2009 - 10:38

Desi sunt titulara si poate ca nu m ar interesa ce va fi de acum inainte,nu pot fi atat de nepasatoare cu viitorii mei colegi,nu m i se pare corect ceea ce a propus dna ministru:nu e de ajuns cata coruptie e in Romania? 3 inspectii,pt ce?Din 8-9 mil pe care ii luam in primii ani de munca sa mai puna si mese intinse,sa ii umple de cadouri,plus stresul nostru,plus naveta care ne imbolnaveste?La noi nu se gandeste nimeni si mai vrea si calitate in inv.!Imi pare rau sa o dezamagesc,dar nu cred ca va ramane cum vrea ea?Ce reforma i asta cu disponibilizari,cu clase simultane?Mentor?!?Daca acestuia nu i place mutra ta,nu poti da examenul de titularizare,care te pomenesti ca o mai fi si la nivel de scoala!.Nu pot sa cred!Trec zilele si sunt din ce in ce mai convinsa ca invatamantul va fi distrus.Trebuie sa ne unim fortele si sa nu i lasam sa aplice aceste legi.N au bani sa ne plateasca,dar sa angajeze personal pentru ca noi sa facem din 5 in 5 anu cursuri,pt ce?EXPERIENTA se face la catedra nu trambalandu ne pt fel si fel de cursuri aiurea,atata stres pt ce?Ce frumos se arunca cu noroi in noi:,,cine nu face controlul e dat afara din invatamant'',parca ne ar spune ,,buna ziua!''.Pt .ce ne mai chinuim sa facem liceu obligatoriu,o facultate,sa obtinem titularizarea,daca din orice fleac putem fi dati afara?E aiurea!Este exact cum a spus dna Barbu:,,un cod impotriva cadrelor didactice'',ca urmare a faptului ca dna ministru a provocat atatea scandaluri in invatamant ar trebui demisa imediat,incepand cu 1 sept.2009.

mihaela87

Mesaje : 29
Data de înscriere : 06/05/2009

Sus In jos

Nu sunt de acord cu anul de stagiatura,3 inspectii si un test! Empty Re: Nu sunt de acord cu anul de stagiatura,3 inspectii si un test!

Mesaj  liviumarianpop Mar 1 Sept 2009 - 22:45

aveti dreptate
liviumarianpop
liviumarianpop
Admin

Mesaje : 1008
Data de înscriere : 29/11/2008
Varsta : 49
Localizare : Baia Mare Bucuresti

https://liviumarianpop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum